Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

Aktuality

Software euroCALC se za dobu svého vývoje proměnil z čistě rozpočtového programu v komplexní informační systém pro přípravu, realizaci a controlling zakázek. Pojďme si nejnovější verzi euroCALC 4 trochu blíže představit.

V úterý 21. září 2021 se konal šestý ročník BIM konference BIM OPEN 2021 a díky společnosti Adeon jsme letos měli zastoupení mezi přednášejícími. Konference byla zaměřená na konkrétní využití BIM aplikací pro pozemní a liniové stavby a vzbudila značný zájem, přestože (nebo právě proto) probíhala on-line.

To bylo téma živého setkání Projektového klubu v Ostravě, které se uskutečnilo ve čtvrtek 23. září 2021 v Impact HUB Ostrava. Akce byla určena nejen pro stavaře, projektanty, architekty, investory, ale i správce nemovitostí nebo politické zástupce obcí.

V úterý 21. září 2021 se konal šestý ročník BIM konference BIM OPEN 2021 a díky společnosti Adeon jsme letos měli zastoupení mezi přednášejícími. Konference byla zaměřená na konkrétní využití BIM aplikací pro pozemní a liniové stavby a vzbudila značný zájem, přestože (nebo právě proto) probíhala on-line.

Spolupráce, komunikace a správa dokumentace ve sdíleném prostředí nebo-li CDE má své nesporné výhody. Na jednom místě se schraňují a ukládají všechny důležité informace, je zde možné nalézt veškerou dokumentaci, komunikaci mezi partnery, kteří se na projektu podílejí, záznamy všech procesů v průběhu realizace apod. Tato data se prostřednictvím CDE předávají velmi snadno a sdílet je může kdokoli, kdo k tomu získá oprávnění. Pokud ještě CDE nepoužíváte, přináším vám osm doporučení, proč si jej pořídit a na co si dát při výběru pozor.

Jak jistě víte, v létě proběhla největší aktualizace systému euroCALC 4. Kromě zcela nových agend, jsme do systému také zapracovali desítky požadavků a přání od našich uživatelů. Přinášíme Vám další ukázku vylepšení, která můžete v euroCALCu 4 používat a věříme, že Vám zjednoduší Vaši práci a ušetří čas.

Ve dnech 2. a 3. září se konala Odborná konference BIM VE STAVEBNICTVÍ 2021, na které jsme nemohli chybět. Kromě naší expozice, která byla součástí doprovodné výstavy miniEXPO BIM 2021, v pátečním programovém bloku vystoupil také náš kolega Daniel Martynek, který se neotřelou formou věnoval tématu Zavedení CDE do organizace jako pilotní projekt. Přednášku si můžete pustit ze záznamu zde, a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Také letos můžete navštívit stánek Callida na výstavě Miniexpo BIM 2021, která je součástí 7. celostátní odborné konference BIM VE STAVEBNICTVÍ 2021 a probíhá ve dnech 2. a 3. září 2021 v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 388/31, Praha 1.

Informujeme Vás, že společnost Callida se stala členem skupiny DEK, jež poskytuje komplexní služby pro stavebnictví. Tímto je nyní i sesterskou organizací společnosti ÚRS CZ a.s., se kterou 30 let spolupracuje v oblasti poskytování Cenové soustavy ÚRS.

Další článek, který byl uveřejněný v měsíčníku PRO města a obce, navazuje na předchozí téma: Jak moderní informační systémy umožňují pracovat efektivněji a s větším přehledem ve veřejné správě. Dozvíte se v něm, jak konkrétně Magistrát města Třince využívá moderní nástroje jako je sdílené datové prostředí (CDE) nebo systém euroCALC, který je určený pro přípravu, realizaci a monitoring stavebních zakázek. A co s těmito systémy plánují do budoucna? To už si přečtěte sami…

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření