Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

Aktuality

Ve dnech 2. a 3. září se konala Odborná konference BIM VE STAVEBNICTVÍ 2021, na které jsme nemohli chybět. Kromě naší expozice, která byla součástí doprovodné výstavy miniEXPO BIM 2021, v pátečním programovém bloku vystoupil také náš kolega Daniel Martynek, který se neotřelou formou věnoval tématu Zavedení CDE do organizace jako pilotní projekt. Přednášku si můžete pustit ze záznamu zde, a rozhodně stojí za zhlédnutí.

Také letos můžete navštívit stánek Callida na výstavě Miniexpo BIM 2021, která je součástí 7. celostátní odborné konference BIM VE STAVEBNICTVÍ 2021 a probíhá ve dnech 2. a 3. září 2021 v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 388/31, Praha 1.

Informujeme Vás, že společnost Callida se stala členem skupiny DEK, jež poskytuje komplexní služby pro stavebnictví. Tímto je nyní i sesterskou organizací společnosti ÚRS CZ a.s., se kterou 30 let spolupracuje v oblasti poskytování Cenové soustavy ÚRS.

Další článek, který byl uveřejněný v měsíčníku PRO města a obce, navazuje na předchozí téma: Jak moderní informační systémy umožňují pracovat efektivněji a s větším přehledem ve veřejné správě. Dozvíte se v něm, jak konkrétně Magistrát města Třince využívá moderní nástroje jako je sdílené datové prostředí (CDE) nebo systém euroCALC, který je určený pro přípravu, realizaci a monitoring stavebních zakázek. A co s těmito systémy plánují do budoucna? To už si přečtěte sami…

Je tu nová letní aktualizace softwaru euroCALC 4. Jedná se o největší update systému od vydání verze 4, který obsahuje zcela nové agendy: poptávky z limitek, využití zakázek jako oceňovacích podkladů, napojení na systém Asite, vytváření zakázek z IFC souboru a další. Dále jsme zapracovali desítky požadavků a přání, která jsme získali od uživatelů a zaměřili jsme se i na rychlost zpracování požadavků. Jsme si jisti, že s touto aktualizací systému euroCALC 4 budete spokojeni a že Vám výrazně usnadní práci. 

Pro uživatele systému euroCALC jsme připravili Aktualizaci dat CÚ 2021-II, která reaguje na zdražování v oboru stavebnictví. V době pandemických opatření došlo k razantnímu navýšení cen stavebních materiálů i práce. Nikdo nechce vytvářet podhodnocené rozpočty, které ve výsledku nepřinesou žádný zisk, proto je důležité ceny aktualizovat.

V měsíčníku PRO města a obce, který je určený pro zastupitele a úředníky, vyšel článek o pozitivních zkušenostech se sdíleným datovým prostředím (CDE) i s využíváním systému euroCALC na Magistrátu města Třince. Přečtěte si, jak tato dvě systémová řešení pomáhají městu nejen při přípravě a realizaci staveb, ale rovněž i při následném provozu a správě objektů. Jsme si jisti, že tento článek může být inspirací pro lidi ve vedení obcí, měst a krajů, jak učinit první krok k využívání moderních technologií ve veřejné správě.

Na začátku nového tisíciletí si letiště Gibraltar uvědomilo potřebu nového letištního terminálu. Společnost 3DReid navrhla moderní, dynamický a přehledný terminál pro cestující, plný inovativních prvků.

V mobilní aplikaci Asite jsme vylepšily synchronizační procesy a nyní je možné zvolit optimalizaci velikosti fotek „komprese kvality fotografií“. Nově jsou komprimované také všechny přílohy k formulářům, které jsou přenášeny z mobilního zařízení na cloud. Tyto možnosti zrychlují práci s mobilním zařízení.

Asite je jednou z prvních společností na světě, která za svůj software podporující BIM získala ocenění BSI Kitemark od British Standard Institution (BSI). BSI je britská národní normalizační organizace, která vytváří technické normy a dodává certifikáty pro širokou škálu produktů a služeb. Tato společnost oceňuje Asite za to, že nabízí plně kompatibilní sdílené datové prostředí CDE, které splňuje normy ISO 19650 a výrazně pomáhá při řízení projektů po celém světě.

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření