BIM Rozpočtování

Budoucnost pro Vaše rozpočty

Staňte se našimi partnery a pojďme společně tvorbě rozpočtů v BIM naproti. Jsme průkopníci v možnosti rozpočtování v BIM modelu. Už nyní dokážeme zpracovávat data v rámci BIM projektu a vytvářet z nich položkový rozpočet. Ale chceme toho dokázat ještě mnohem víc a s Vámi se nám to jistě podaří.

Co je to BIM rozpočtování?

Jedná se o vytváření položkového rozpočtu s výkazem výměr na základě vstupů dodávaných do BIM procesu v rámci projektu. Základním vstupem pro ocenění stavby jsou negrafické údaje uložené uvnitř 3D modelu. Každý prvek (výrobek či konstrukce) 3D modelu může mít libovolný počet vlastností. A to jak co do rozměrů (výška, šířka, hloubka, plocha, objem apod.), tak i do technické specifikace. Standardem pro přenos dat je mezinárodně uznávaný a víceméně všemi producenty CAD software respektovaný IFC formát.

 

 BIM PROCES3

  • Zdroj vsupních dat ve formátu IFC
  • Načtení dat z 3D modelu systémem euroCALC
  • Automatické vytvoření položkového rozpočtu
  • Ocenění položkového rozpočtu

 

BIM rozpočtování a euroCALC 4

Systém euroCALC 4 dokáže IFC soubor nejen načíst, ale také s ním pracovat. Pomocí nastavených pravidel je možné zjistit, co model obsahuje a tím získat soupis rozeznaných položek i ostatních prvků. S tímto seznamem pak euroCALC 4 nakládá jako s klasickým rozpočtem a lze tak využít všechny funkce programu, které se při oceňování používají. Finálním výsledkem je pak položkový rozpočet.

  

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

 rozpočet 5 s vizuálem BIM MODELu

 

Rozpočtování je pátým rozměrem BIM modelu

Systém euroCALC 4 je výkonný a uživatelsky přívětivý nástroj pro přípravu, realizaci a controlling zakázek a 5D BIM. Jednotlivé verze rozpočtu mohou být okamžitě analyzovány a zpracovány, i v závislosti na změnách v 3D modelu.

 

BIM rozpočtování v praxi

Funkcionalita BIM rozpočtování byla již úspěšně otestována na několika projektech v praxi. Možnosti BIM rozpočtování jsou zajímavé zejména pro projekční kanceláře, u kterých si investor objednává kromě samotného projektu také přímo slepý rozpočet.

Ve spolupráci s projekční a inženýrskou kanceláří AED PROJECT, a.s. se podařilo vytvářet položkový rozpočet/výkaz výměr na základě vstupů dodávaných přímo do BIM modelu, a to právě pomocí funkcionality BIM rozpočtování v systému euroCALC 4.

Cílem projektu bylo vytěžit z BIM modelu co nejvíce informací, a tím výrazně ušetřit čas a pracovní síly při tvorbě rozpočtu. Metoda BIM umožňuje data modelu exportovat do souboru IFC a následně s pomocí těchto informací vytvořit výkaz výměr. Díky tomuto nástroji získá rozpočtář potřebné informace o stavebním díle a výrazně si tím zjednoduší práci a zbaví se zdlouhavých výpočtů.

 

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

euroCALC

Systém pro přípravu, realizaci a monitoring zakázek

Asite

CDE řešení a Field Management na jednom místě

BIM Rozpočtování

Intuitivní vytváření výkazů výměr z BIM modelu

SCI-Data

Nejpodrobnější databáze stavebních materiálů na internetu

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení

Nabízíme ucelené řešení pro zadavatele i dodavatele, kteří chtějí metodu BIM začít využívat u svých projektů. Napište nám, rádi se s Vámi spojíme.

Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas