BIM Rozpočtování

Budoucnost pro Vaše rozpočty

Staňte se našimi partnery a pojďme společně tvorbě rozpočtů v BIM naproti. Jsme průkopníci v možnosti rozpočtování v BIM modelu. Už nyní dokážeme zpracovávat data v rámci BIM projektu a vytvářet z nich položkový rozpočet. Ale chceme toho dokázat ještě mnohem víc a s Vámi se nám to jistě podaří.

Co je to BIM rozpočtování?

Jedná se o vytváření položkového rozpočtu s výkazem výměr na základě vstupů dodávaných do BIM procesu v rámci projektu. Základním vstupem pro ocenění stavby jsou negrafické údaje uložené uvnitř 3D modelu. Každý prvek (výrobek či konstrukce) 3D modelu může mít libovolný počet vlastností. A to jak co do rozměrů (výška, šířka, hloubka, plocha, objem apod.), tak i do technické specifikace. Standardem pro přenos dat je mezinárodně uznávaný a víceméně všemi producenty CAD software respektovaný IFC formát.

 

 BIM PROCES3

  • Zdroj vsupních dat ve formátu IFC
  • Načtení dat z 3D modelu systémem euroCALC
  • Automatické vytvoření položkového rozpočtu
  • Ocenění položkového rozpočtu

 

BIM rozpočtování a euroCALC 4

Systém euroCALC 4 dokáže IFC soubor nejen načíst, ale také s ním pracovat. Pomocí nastavených pravidel je možné zjistit, co model obsahuje a tím získat soupis rozeznaných položek i ostatních prvků. S tímto seznamem pak euroCALC 4 nakládá jako s klasickým rozpočtem a lze tak využít všechny funkce programu, které se při oceňování používají. Finálním výsledkem je pak položkový rozpočet.

Rozpočtování je pátým rozměrem BIM modelu

Systém euroCALC 4 je výkonný a uživatelsky přívětivý nástroj pro přípravu, realizaci a controlling zakázek a 5D BIM. Jednotlivé verze rozpočtu mohou být okamžitě analyzovány a zpracovány, i v závislosti na změnách v 3D modelu.

 

Jak BIM rozpočtování pomáhá našim zákazníkům

 

BIM rozpočtování v praxi

Funkcionalita BIM rozpočtování byla již úspěšně zavedena na mnoha projektech v praxi. V případě spolupráce s ateliérem MS architekti se konkrétně jednalo o vytváření položkového rozpočtu/výkazu výměr na základě vstupů dodávaných přímo z BIM modelu. Pomohli jsme jim s vytvořením vlastní klasifikace prvků v modelu a vytvořením pravidel pro převod jednotlivých stavebních prvků včetně jejich výměr. Data z BIM modelu exportovaná do souboru IFC lze načíst do systému euroCALC a pomocí domluvených pravidel automaticky vytvořit položkový rozpočet. Se seznamem potřebných informací pak nástroj BIM rozpočtování pracuje jako s klasickým rozpočtem, takže lze využít všechny funkce, které rozpočtový systém euroCALC nabízí, a které je zvyklý rozpočtář běžně využívat. Pro rozpočtáře to znamená méně ručního zadávání, a tím pádem získání více času na kontrolu a interpretaci dat. A v případě projekční a architektonické společnosti 3AE jsme nejprve společně vytvořili jejich vlastní datovou základnu obsahující všechny položky, které se vkládají do rozpočtu. Systém euroCALC náseldně dokáže spárovat prvky obsažené v BIM modelu s datovou základnou a výsledkem je položkový rozpočet včetně výměr.  

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

euroCALC

Systém pro přípravu, realizaci a monitoring zakázek

Asite

CDE řešení a Field Management na jednom místě

BIM Rozpočtování

Intuitivní vytváření výkazů výměr z BIM modelu

SCI-Data

Nejpodrobnější databáze stavebních materiálů na internetu

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení

Nabízíme ucelené řešení pro zadavatele i dodavatele, kteří chtějí metodu BIM začít využívat u svých projektů. Napište nám, rádi se s Vámi spojíme.

Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas