Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

BIM

Moderní způsob
řízení projektů.

Metoda BIM (Building Information Management) umožňuje sbírat informace od začátku projektu až po jeho správu. Jedná se o moderní způsob práce, nastavení pracovních postupů a vztahů tak, aby každý subjekt mohl v jakékoliv fázi projektu sáhnout do databáze BIM a měl vždy k dispozici aktuální data.

Zadavatel i dodavatel má kompletní a přehledné informace ke stavbě po celou dobu životního cyklu zakázky, což mu umožňuje efektivně řídit projekt a spravovat jej. Digitalizace procesů ve stavebnictví je nevyhnutelný trend, který nabývá na síle a příprava na BIM i postupné začlenění do procesu digitalizace je nezbytnou podmínkou pro budoucí úspěch a konkurenceschopnost.

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření

Dnes se mnoho zadavatelů potýká s nedostatkem informací a pořádně neví, co obnáší nasazení metody BIM na svých projektech.

Ačkoliv jsou jejich týmy proškolené a mají představu, jak opravdový BIM funguje, stále se jedná spíše o teoretické znalosti. Chybí jim praktické ukázky i zkušenosti a panují mezi nimi oprávněné obavy, jak vlastně začít, jak čelit rizikům ze selhání, skrytým nástrahám, které se na cestě k lepším a úspěšným projektům mohou vyskytnout.

Nabídka Callida

Naše nabídka přináší těmto odhodlaným týmům možnost, jak se na skutečný BIM připravit, případně i pomoc s jeho realizací. Nabídka je rozdělena na dvě samostatné kapitoly, které na sebe mohou, ale nemusí, navazovat.

Vstupní rozvaha

První kapitola s názvem Vstupní rozvaha je koncipována jako úvodní workshop (1-2 dny) pro manažery projektu s cílem zjistit proveditelnost nasazení BIM na daný projekt. Výsledkem může tedy být i záporné stanovisko s uvedením důvodů a doporučením, jak tyto negativní faktory v budoucnu eliminovat. Klíčovým cílem vstupní rozvahy je analyzovat schopnost zadavatele a jeho týmu metodu BIM na konkrétním projektu zavést a seznámit ho s veškerými souvislostmi tak, aby se předešlo případným neadekvátním investicím do lidských zdrojů nebo technologií v případě neúspěšné implementace BIM v ostatních fázích. Na základě těchto poznatků se bude investor moci objektivně rozhodnout, jestli má BIM metoda v rámci konkrétního projektu a jeho možností smysl či ne.

Implementace

Po dokončení Vstupní rozvahy může následovat další etapa Implementace, která je popsána samostatně. Kapitola Implementace není součástí této nabídky a musí být objednána zvlášť na základě výstupů Vstupní rozvahy a po vzájemné dohodě.

BIM a Callida

euroCALC

Systém pro přípravu, realizaci a monitoring zakázek

Field View

Mobilní aplikace pro přehledné vedení stavby

For Projects

Sdílené prostředí pro správu dokumentace a projektový management

BIM

Poradenství a úspěšná implementace pilotních projektů pro zadavatele

SCI-Data

Nejpodrobnější databáze stavebních materiálů na internetu

Úspěšné projekty

Sídlo a zákaznické centrum:
Callida, s.r.o., Kloboučnická 24, 140 00 Praha 4
T +420 234 710 234, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Callida je partner společnosti Viewpoint Construction Software, Portland (OG), USA.

viewpoint logo

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení

Nabízíme ucelené řešení pro zadavatele i dodavatele, kteří chtějí metodu BIM začít využívat u svých projektů. Napište nám, rádi se s Vámi spojíme.

Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření