Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

BIM

Moderní způsob
řízení projektů.

Metoda BIM (Building Information Management) umožňuje sbírat informace od začátku projektu až po jeho správu. Jedná se o moderní způsob práce, nastavení pracovních postupů a vztahů tak, aby každý subjekt mohl v jakékoliv fázi projektu sáhnout do databáze BIM a měl vždy k dispozici aktuální data.

Zadavatel i dodavatel má kompletní a přehledné informace ke stavbě po celou dobu životního cyklu zakázky, což mu umožňuje efektivně řídit projekt a spravovat jej. Digitalizace procesů ve stavebnictví je nevyhnutelný trend, který nabývá na síle a příprava na BIM i postupné začlenění do procesu digitalizace je nezbytnou podmínkou pro budoucí úspěch a konkurenceschopnost.

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření

Dnes se mnoho zadavatelů potýká s nedostatkem informací a pořádně neví, co obnáší nasazení metody BIM na svých projektech.

Ačkoliv jsou jejich týmy proškolené a mají představu, jak opravdový BIM funguje, stále se jedná spíše o teoretické znalosti. Chybí jim praktické ukázky i zkušenosti a panují mezi nimi oprávněné obavy, jak vlastně začít, jak čelit rizikům ze selhání, skrytým nástrahám, které se na cestě k lepším a úspěšným projektům mohou vyskytnout.

Nabídka Callida

Naše nabídka přináší těmto odhodlaným týmům možnost, jak se na skutečný BIM připravit, případně i pomoc s jeho realizací. Nabídka je rozdělena na dvě samostatné kapitoly, které na sebe mohou, ale nemusí, navazovat.

Vstupní rozvaha

První kapitola s názvem Vstupní rozvaha je koncipována jako úvodní workshop (1-2 dny) pro manažery projektu s cílem zjistit proveditelnost nasazení BIM na daný projekt. Výsledkem může tedy být i záporné stanovisko s uvedením důvodů a doporučením, jak tyto negativní faktory v budoucnu eliminovat. Klíčovým cílem vstupní rozvahy je analyzovat schopnost zadavatele a jeho týmu metodu BIM na konkrétním projektu zavést a seznámit ho s veškerými souvislostmi tak, aby se předešlo případným neadekvátním investicím do lidských zdrojů nebo technologií v případě neúspěšné implementace BIM v ostatních fázích. Na základě těchto poznatků se bude investor moci objektivně rozhodnout, jestli má BIM metoda v rámci konkrétního projektu a jeho možností smysl či ne.

Implementace

Po dokončení Vstupní rozvahy může následovat další etapa Implementace, která je popsána samostatně. Kapitola Implementace není součástí této nabídky a musí být objednána zvlášť na základě výstupů Vstupní rozvahy a po vzájemné dohodě.

BIM a Callida

euroCALC

Systém pro přípravu, realizaci a monitoring zakázek

Field View

Mobilní aplikace pro přehledné vedení stavby

For Projects

Sdílené prostředí pro správu dokumentace a projektový management

BIM

Poradenství a úspěšná implementace pilotních projektů pro zadavatele

SCI-Data

Nejpodrobnější databáze stavebních materiálů na internetu

Úspěšné projekty

Sídlo a zákaznické centrum:
Callida, s.r.o., Kloboučnická 24, 140 00 Praha 4
T +420 234 710 234, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Callida je partner společnosti Viewpoint Construction Software, Portland (OG), USA.

viewpoint logo