vzdelavani callidaŽijeme v době, která klade stále větší nároky na profesní znalosti a dovednosti. Jít tak říkajíc s dobou a průběžně se vzdělávat je naprostou nezbytností, pokud chcete zůstat konkurenceschopní a máte zájem se podílet na změnách, které lze ve vývoji stavebnictví očekávat. A to zejména v souvislosti se čtvrtou průmyslovou revolucí tzv. Stavebnictví 4.0. Ale nejde jen o to.

Jistě s námi budete souhlasit, že vědomosti mají nesmírnou cenu a informace se řadí k velmi ceněnému zboží. To vše si dobře uvědomujeme, a proto se společnost Callida dlouhodobě věnuje odbornému vzdělávání.

Vzdělávací program firmy Callida Vám pomůže získat nové znalosti

Platí přímá úměra: čím víc si osvojíte znalostí a schopností ve svém oboru, tím dosáhnete lepších výsledků. A jak známo, vědomosti Vám nikdo nevezme. V naší nabídce kurzů si vybere každý: odrozpočtáře a kalkulanta, přes projektanty až po investory nebo pracovníky státní správy.

Základy rozpočtování

projektova dokumentace ukazka callidaPro začínající rozpočtáře, absolventy a další zájemce, kteří potřebují získat kvalitní základy v rozpočtování stavebních prací, máme připravený kurz Rozpočtování pro začátečníky. Rozpočty probereme krok za krokem od nejjednodušších základů, až po obecné zásady profesionálního rozpočtování. Tvorba položkového rozpočtu a vytváření výkazu výměr jsou probírány formou praktických příkladů na projektu rodinného domu.

Účastníci kurzu získají další podklady, které propojují jednotlivé školicí dny a umožňují domácí přípravu na následující probíraná témata. Výuka probíhá v systému euroCALC, ovšem znalosti účastníci uplatní v jakémkoli pracovním nástroji.

Cost management

postup zpracovani rozpoctu callidaPro pokročilejší zájemce o vzdělání je připraven kurz Oceňování stavebních prací, který je svým rozsahem zaměřen zejména na rozklíčování jednotlivých nákladů stavby, optimalizaci ceny zakázky a osvojení nových znalostí a postupů oceňování staveb a stavebních prací. Cílem kurzu je především pomoci rozpočtářům a kalkulantům zorientovat se v problematice oceňování. Nezávisle na tom, za koho „hrají“ (investor, projektant, dodavatel a jaký software pro svou práci využívají.

Pro absolventy je obzvláště přínosné, že se nedozvídají „jenom“ jak oceňovat, ale získávají také mnoho užitečných informací k organizaci své vlastní práce, seznamují se s jednotlivými tématy hlavně prostřednictvím příkladů z praxe a mají možnost si sami vyzkoušet nově nabyté poznatky.

Účastníci získají nebo si rozšíří své znalosti potřebné pro sestavování soupisu prací (třídění položek, výkazy výměr, křížové kontroly). Zásadní pozornost je věnována oceňování přímých nákladů, kalkulaci výrobní režie či oceňování na základě pravidla 80/20. Absolventi kurzu se dále naučí, jakým způsobem kalkulovat náklady spojené s umístěním stavby. V neposlední řadě získají informace o cenovém managementu a jeho pozitivním dopadu na cenu stavby.

Stáhněte si praktické postupy zpracování rozpočtu

Jako bonus Vám nabízíme ke stažení zdarma výukový dokument „Postupy zpracování rozpočtu“. Stačí vyplnit krátký formulář a podrobný návod „Jak postupovat při rozpočtování“ bude Váš.

Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

Závěrem bychom Vás rádi upozornili, že to byla jen malá ochutnávka z našeho vzdělávacího programu. Kompletní přehled kurzů, které nabízíme včetně přihlášek, naleznete zde.

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas