bim aktualitaDnes již asi všichni víme, že BIM znamená v angličtině Building Information Management. Volně přeloženo do češtiny je to digitalizace spolupráce ve stavebnictví. Investoři a zadavatelé už mají povědomí a představu o tom, co to BIM je a jak funguje. Nicméně v praxi se ukazuje, že řada z nich by ocenila obecný návod, jakýsi „modus operandi“, jak prakticky začít s adaptací BIM procesů při řízení stavby.

Bim v praxi

BIM je multioborová disciplína. Z tohoto důvodu nějaké (říkejme dílčí) změny zasáhnou téměř všechny členy projektového týmu – od investora, přes projektanta a dodavatele až po provozovatele. Proto pro všechny, kteří uvažují o tom, jak BIM začít aplikovat na své projekty, jsme připravili diskuzní seminář o způsobu implementace BIM. Dnes není k dispozici žádná ověřená příručka: Jak na to… tudíž je důležité, aby docházelo při aplikaci změn k zpětné vazbě. A to je přesně ten důvod, proč je diskuzní nejen náš workshop, ale diskuzní musí být celý proces řízené změny.

Jak Vám s BIM může Callida pomoci

Jsme schopni zájemcům pomoci při implementaci BIM, a to konkrétně vypracováním vstupní rozvahy a analýzy zdrojů. Dokážeme připravit návrh procesů a jejich nasazení na konkrétní pilotní projekt nebo projekty. Vzhledem k jedinečnosti každého stavebního díla, však nemůžeme používat šablony zadání, a navíc musíme umět reagovat na změny proměnné v průběhu projektu.

pomuzeme vam v kazde fazi projektu

U nás se můžete seznámit se situací v tvorbě standardů a koncepcí zavedení BIM v ČR a nahlédnout do pilotních projektů, u kterých se BIM začíná postupně implementovat. Pořádáme bezplatné "Snídaně" s BIM, která před časem úspěšně proběhla, a pro velký zájem brzy vyhlásíme další termín. Případně si u nás můžete sjednat individuální konzultaci. Začněte BIM řešit už nyní, jedině tak získáte náskok před ostatními a konkurenční výhodu.

 

Konzultovat řešení

Nabízíme ucelené řešení pro zadavatele i dodavatele, kteří chtějí metodu BIM začít využívat u svých projektů. Napište nám, rádi se s Vámi spojíme.

Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas