loading screenPodzim je za dveřmi a s ním i připravovaný nový euroCALC, obsahující řadu novinek a vylepšení. Po červnové ochutnávce bychom se s Vámi rádi podělili o další novinky, které Vám zpříjemní práci při tvorbě položkového rozpočtu.

Zejména si prohlédněte nový panel pro kalkulace, snadnější a rychlejší vyhledávání či kouzelné tlačítko F11.

Pracovní panely – rozšířená nabídka

V novém systému euroCALC se můžete těšit na novinky v podobě třech pracovních panelů v položkovém rozpočtu. Jistě využíváte při rozpočtování Panel indexů. Pro lepší orientaci však došlo v nové verzi ke grafickému vylepšení a přejmenování na Panel cen a sazeb

Panel kalkulace

Panel kalkulace zobrazuje údaje, ze kterých je položka kalkulována. Je-li například položka kalkulovaná ze skladby, pak panel zobrazuje skladbu položky. Skladbu je možné přímo v panelu upravovat a výsledné úpravy se ihned projeví do ceny. Společně s Panelem cen a sazeb máte hned na očích, jak a z jakých základen vznikla cena položky.

panel indexu

Panel přidání položek

Jak už název napovídá, druhá novinka slouží k přidání položek do rozpočtu. Týká se to jak položek z oceňovacích podkladů, tak X-položek. Určitě jej ocení především rutinní rozpočtáři, kteří si pamatují části kódu položek. Stačí do panelu zapsat například první tři číslice kódu a panel zobrazí všechny položky oceňovacích podkladů, které začínají právě zadanou částí kódu.
To samé platí pro popis položky. Pokud položka obsahuje v popisu například slovo „cihla“, lze tuto část popisku zapsat v panelu přidání položek a program zobrazí všechny položky, které mají v oceňovacích podkladech v popisu uvedeno „cihla“.

Panel přidání

Snadnější a rychlejší vyhledávání

Vyhledávací panel v novém systému euroCALC výrazně urychlí vyhledávání v programu. Nejenže vyhledává položku ve všech sloupcích a bez ohledu na pořadí slov, ale výsledky jsou vidět ihned po zadání.

vyhledavani

Kouzelné tlačítko F11

Na své klávesnici najdete tlačítko F11. Není tam pro nic za nic. Má svou funkci. V novém systému euroCALC se po jeho stisknutí maximalizuje pracovní plocha. To znamená, že jediným stiskem se zvětší plocha s položkami rozpočtu na celou obrazovku a Vy tak získáte větší přehled. Opětovným stisknutím tlačítka F11 se dostanete do původního režimu.

F11

Kontaktujte nás

Pokud byste chtěli vědět víc, můžete nás kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Rádi zodpovíme jakékoli Vaše dotazy.

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas