rozhovor svoboda ec4Seznamte se s novou verzí systému euroCALC 4. V následujícím rozhovoru s obchodním ředitelem Tomášem Svobodou se dozvíte, co Vám nový euroCALC 4 přinese a na jaké novinky se můžete těšit.

Nová čtyřková verze systému euroCALC je tady. Co mohou uživatelé očekávat?

Rád bych předem řekl, že nevydáváme nějakou revoluční verzi, ale spíše evoluční. Její vývoj nám trval více než pět let a pracoval na něm prakticky stejný vývojářský tým jako na verzi euroCALC 3. I proto nová verze obsahuje většinu funkcí z trojky. Ale euroCALC 4 je víc uhlazený a domyšlený software, u kterého předpokládáme, že vydrží na trhu ještě déle než euroCALC 3 – může to být klidně i deset let. S takovým záměrem jsme k němu také přistupovali. Samozřejmě se o novou verzi po celou dobu budeme starat, inovovat ji, budeme doplňovat nové funkce, tak jak nám budou chodit ohlasy a postřehy od našich uživatelů. A samozřejmě i my sami máme v hlavě obrovské množství plánů a nápadů, kam naší (a věřím, že i vaší) čtyřku budeme rozvíjet.

S jakými záměry jste vlastně čtyřku vyvíjeli?

Začnu možná trochu zeširoka. Už téměř třicet let se Callida pohybuje ve stavebnictví a nutno říct, že velmi úspěšně. A já to vnímám tak, že jsme vzali právě naše dlouhodobé zkušenosti a to nejlepší, co jsme za ty tři dekády posbírali, a to vše jsme do nové verze promítli. Zároveň jsme se při vývoji drželi nejmodernějších trendů. Poprvé měl euroCALC vlastního projektového managera a UX designera, který navrhoval a hlídal, aby vše „hrálo“ a bylo co nejvíce domyšlené.

A co nového uživatelům euroCALC 4 přinese?

Od začátku bylo jedním z hlavních cílů to, aby byla nová verze uživatelsky přívětivá (user friendly). Všechny úkony v programu, aby probíhaly intuitivně, jednodušeji, prostě aby se s tím softwarem příjemně pracovalo. Napadá mě parafráze sloganu jedné nejmenované banky: euroCALC 4 je software, který budete mít rádi. A to i díky velkému množství nových funkcí, které jsme pro uživatele připravili, aby jim šla práce lépe od ruky. Mám za sebou první prezentace euroCALC 4 a reakce uživatelů mě utvrzují v tom, že jsme se vydali správnou cestou. Ať už se jedná o rychlejší a jednodušší importy z Excelu, daleko lepší vyhledávání v jakémkoli místě v programu nebo například o kompletně novou agendu na správu dodatků. Vždy se jedná o funkce, které mají uživateli ještě víc zjednodušit a zpřehlednit práci. A to je jen zlomek toho, co lze v novém systému euroCALC 4 nalézt.

Pro koho je nová verze převážně určená?

Současný okruh našich uživatelů je opravdu široký. Tím, jak se Callida v posledních letech posunula dál, posunul se i její software. V současnosti nenabízíme pouze rozpočtářský program, přestože i na rozpočtáře jsme se v nové verzi hodně zaměřili. euroCALC 4 nabízí komplexní řešení řízení zakázky od A až do Z. Už v systému euroCALC 3 se řada funkcí objevila, ale byl to víceméně vždy jen takový přílepek. K verzi euroCALC 4 jsme ale od začátku přistupovali jako k softwaru pro řízení zakázek. Můžete v něm řešit celou obchodní agendu – evidovat příležitosti a komfortně vytvářet cenové nabídky. Ale i při překlopení zakázky do realizace můžete plynně pokračovat dále – tendry, průběžné sledování změn či neustálá kontrola nákladů. S novým euroCALCem budou běžně pracovat lidé v kanceláři jako rozpočtáři, obchodníci či přípraváři, ale také členové týmů v terénu na stavbách jako projektoví manažeři či stavbyvedoucí. A do systému se mohou elegantně zapojit také subdodavatelé. A víte, proč ještě nové čtyřce tolik věřím? Protože právě čtyřka je naše úspěšné číslo.

Jak tomu máme rozumět?

Pracuji v Callidě už od roku 1991 a byl jsem u vzniku téměř všech verzí. Když jsme před mnoha lety vydávali verze programu, které ještě pracovaly pod operačním systémem DOS, tak jsme dospěli až do verze 4.2. A právě na „dosovou čtyřku“ dodnes ještě někteří uživatelé nostalgicky vzpomínají. Byla to svého času ta nejrychlejší a nejoblíbenější verze pro tvorbu rozpočtů v celé republice. Paralela u verze pro Windows je stejná. Jsem přesvědčen, že když nyní v závěru roku 2018 vydáváme čtyřku, tak to opět bude ten nejlepší systém pro řízení zakázek, který existuje. Ostatně není nic jednoduššího než nás kontaktovat. Rádi se s Vámi setkáme a čtyřku Vám předvedeme.

Nezbývá než popřát nové verzi euroCALC 4 hodně spokojených uživatelů.

 

Chci euroCALC 4

Budeme Vás kontaktovat a společně domluvíme další postup.

Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas