Aktualizace systému euroCALC 2024/leden

Lednová aktualizace systému euroCALC 2024 je již pro uživatele připravena. Přinášíme vám celou řadu novinek a vylepšení pro ještě rychlejší a snadnější práci v systému euroCALC.

Pokud máte zájem dozvědět se víc, přihlaste se na bezplatný on-line workshop, na kterém bude mít ve středu 25. 1. 2024 každý uživatel možnost se naživo seznámit se všemi novinkami v systému euroCALC i v datech ÚRS.

  

Nová legislativa přináší změny

Sledujeme legislativu a adekvátně reagujeme na její změny. V rámci novely zákona o dani z přidané hodnoty dochází ke snížení sazby DPH na 12 %. Tuto změnu jsme zapracovali do euroCALCu. 

Navíc podle nové úpravy zákona o zadávání veřejných zakázek dochází ke změně terminologie, a proto jsme na všech potřebných místech zavedli nový výraz „účastník“, který slučuje dříve používané termíny „uchazeč“ popř. „zájemce“.

n24 1ntb 0006 prehlednejsi vystup z cerpani

Přehlednější výstupy z čerpání

Připravili jsme nový přehled pro celkové čerpání. Pomocí dynamických sloupců zobrazuje vedle sebe množství a cenu čerpání jen pro ta období, ve kterých se čerpání uskutečnilo. Sloupce lze navíc třídit, nastavit jejich umístění, šířku i nadpis.

Zpřehlednění a zrychlení importů IFC souborů

Upravili jsme možnost vytváření pravidel a definic jednotlivých prvků modelu a také jejich využití v rámci šablon pro nové zakázky.

n24 1ntb 0007 import IFC sablona
n24 1ntb 0008 ikony zalozka detail

Přidání ikon k záložkám detailů

Přehlednost a rychlost to jsou dva hlavní důvody, proč jsme k detailovým zobrazením přidali ikony. Uživatel si snadněji obrázek zapamatuje pro příští použití.

Zrychlení ukládání "původních hodnot" po importu z excelu

Změnili jsme způsob ukládání původních importovaných hodnot (z XLSX nebo XML) a přepis při změnových importech. Změna se projeví v rychlosti zpracování větších zakázek a v instalacích, ve kterých pracuje více uživatelů naráz.


n24 1ntb 0004 zjednoduseny prenos dat z OP

Zjednodušený přenos dat z oceňovacích podkladů

Pro uživatelem definovaná uživatelská pole v oceňovacích podkladech jsme funkci Vyhledat položku v oceňovacích podkladech doplnili o možnost zapnout volbu Uživatelské údaje a potřebná data tak přenést z oceňovacích podkladů.

Nejnovější verze databáze ARES k dispozici

Funkci ověřování veřejných údajů firem v databázi ARES Ministerstva financí, jsme propojili s její nejnovější verzí, která byla letos v lednu spuštěna.

n24 1ntb 0009 ARES 1
n24 1ntb 0005 TOP HELP

Vylepšená nápověda

Pro větší uživatelskou přehlednost jsme připravili nový HELP plný grafických nápověd a příkladů.

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas