Secesní hotel Evropa v centru Prahy nyní prochází komplexní rekonstrukcí včetně restaurování dochovaných interiérů a mobiliáře. Obnova hotelu je doplněna také dostavbou v prostoru vnitrobloku, která má tvar elipsy. Celková kapacita hotelu bude po jeho znovuotevření veřejnosti 161 pokojů. Investorem celé rekonstrukce je pan Ferid Nasr a autorem projektu je projekční kancelář Deltaplan. Při stavebních úpravách i nové výstavbě se využívá systém Asite. Zeptali jsme Project Managera Matouše Loskota, jak je s využitím Asite spokojený.

Jak vám Asite pomáhá při každodenní práci?

Asite je dobrý nástroj pro práci s projektovými daty a jejich archivaci. Silnou stránkou je také schvalování dokumentace pomocí nastavených workflow a návázná komunikace Amessage.

Vzhledem k velkému množství dodavatelů na našich projektech je výhodné nastavení přístupu a široké možnosti sdílení dat (nastaveni bezpečnosti).

Na jakém projektu Asite využíváte?

Asite plně využíváme na našem aktuálním projektu ve výstavbě Hotelu Evropa na Václavském náměstí. Jako hlavní přednost Asite bych vypíchl online prostředí s integrovanou podporou zobrazení základních typů dokumentů.

Proč jste se rozhodli právě pro Asite?

Přecházeli jsme z nadále nepodporovaného produktu For Project, který také nabízela společnost Callida. Přesvědčila nás relativně snadná obsluha základních úkonů již po úvodním zaškolení a kromě stále chybějící integrace do systému složek pod Microsoft Windows se naše očekávání naplnila.

Pomohla vám platforma Asite i v komunikaci s dalšími partnery – subdodavateli?

Jde o silnou stránku Asite. V rámci projektového týmu, TDI i generálního dodavatele je Asite dobrým nástrojem. U menších dílčích dodavatelů se užívání redukuje na přístup přes zasílané externí linky. Díky Asite jsme zaznamenali výrazné zjednodušení práce a úsporu času.

Jak se Vám spolupracuje s Callidou, která Asite nabízí? Jaké máte vztahy? Co podpora z jejich strany?

Se společností Callida je spolupráce na vysoké úrovni. V mnoha věcech nám vychází vstříc a v případě potřeby se obracíme na technickou podporu, která vždy najde vhodné řešení.

 

A jestli Vás zajímá, jaké další možnosti nabízí platforma Asite, více se dozvíte na této stránce.

 

 

 

 

 

Použitá fotografie pochází z archivu Hotel Evropa Praha, s.r.o.

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas