První aktualizace systému euroCALC 4 v roce 2022 je tady!

Nová aktualizace softwaru euroCALC 4 přináší zcela nové i rozšířené funkce a významná vylepšení. Systém euroCALC 4 nyní dokáže vyřešit mnohé pracovní úkony automaticky a výrazně tím usnadňuje uživateli práci. Kompletní přehled novinek včetně instruktážních videí naleznete níže. V případě dotazů se neváhejte na nás obrátit.

  

Importy z excelu jsou nyní mnohem jednodušší

Díky řadě zautomatizovaných procesů vyřeší program spoustu úkonů za Vás a výrazně Vám ulehčí práci. Podívejte se níže o jaké novinky se jedná.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Výběr importních řádků funkcí Drag&Drop

Nová funkcionalita Drag&Drop v průvodci importem usnadní práci uživateli při definování jednotlivých řádků třídicích kritérií v excelu. 

Nové využití Třídicího kritéria během importu

Zjistili jste při zpracovávání importu, že obsahuje Třídicí kritéria navíc? Žádný problém! Nyní vyřešíte tuto situaci rychle a snadno během importu. V průběhu importování můžete založit nové Třídicí kritérium, které doposud v dané zakázce nebylo, a jednoduše jej pak doplnit do zakázky. Takže už žádné zavírání ani opětovné spouštění importu.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Nové typy řádků importního průvodce 

Průvodce je doplněn o nové dva typy řádků, které rozšiřují dosavadní možnosti ukládání dalších informací k položkám rozpočtu. Nový typ Komentář navede text na daném řádku do pole Komentář, stejně jako typ Plný popis do příslušného pole. Tyto nové definice Vám zrychlí a zpříjemní import položkového rozpočtu.

Aktualizace importní šablony XLS ze softwaru KROS

Ve spolupráci se společností ÚRS jsme upravili importní šablonu XLS, díky které jednoduše a rychle naimportujete rozpočet vytvořený v softwaru KROS.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Změnové importy z excelu na pár kliknutí

Jistě to znáte: zpracováváte veřejnou zakázku, začnete poptávat subdodavatele, oceňovat vlastní práce a po několika dnech obdržíte nový excel se změněným výkazem výměr, s úplně novými položkami, opravenými popisy a pod. Zapracovat změny a vytvořit nové poptávky zabere spoustu času a úsilí. Nyní však euroCALC dokáže detekovat změněné listy a Průvodce změnovým importem aktualizuje zpracovávaný položkový rozpočet, do kterého promítne změny z nového aktualizovaného zadání od investora. V závěru umožní porovnání stávajících a aktualizovaných položek, vizualizaci změn a jejich potvrzení. Celý proces změnového importu je tím rychlejší a více přehledný.

Aktuální ceny přímo od výrobců usnadní a zefektivní uživateli rozpočtování.

V ceníku prací a materiálů se kromě směrných položek nově zobrazují i komerční varianty. Uživatel tím získá rozšířenou datovou základnu komerčních položek konstrukcí, výrobků a materiálů přímo od dodavatelů.  Bude moci využívat přehlednější řazení položek datové základny a zároveň získá i vazby mezi směrnými a komerčními položkami – pro jednodušší specifikaci materiálů a přesnější ocenění zakázek.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Hromadné vkládání X-položek

Potřebujete zadat velké množství X-položek najednou? Už nemusíte ručně vkládat X-položky do rozpočtu jednu po druhé. Nyní stačí v excelové tabulce označit hromadně všechny položky, které potřebujete, a jednoduchým zkopírováním CTRL+C – ALT+V je vložíte do rozpočtu. Snazší už to nebude!

Začněte využívat Stavební knihovnu DEK

Uživatelé systému euroCALC 4, kteří využívají aktuální data ÚRS, mají nyní přístup do Stavební knihovny DEK, kde je k dispozici více než 1500 oceněných skladeb. Díky tomu lze jednoduše provádět hromadný zápis konstrukcí a systémů oceněných aktuální verzí Cenové soustavy ÚRS 2022-I. Stačí založit si účet ve stavební knihovně DEK, který je zcela zdarma.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Přehlednější import nabídky

Při načítání nabídek od dodavatelů dokáže nyní systém euroCALC automaticky přiřadit nabídku k firmě, která už je vedená v databázi. Pokud není identifikace úplná, systém nabídne ze seznamu firmu, která se nejvíce shoduje a uživatel snadno může nabídku spárovat s vyhledanou firmou. Pokud je podobnost náhodná, založí kartu nové firmy. Díky této nové funkcionalitě je databáze firem přehlednější a nedochází ke zdvojování firem.

Vkládání nových položek do nabídky uchazeče poptávky

Dodavatel Vám nad rámec zadání ocenil další položky, které podle něj do Vaší poptávky patří a Vy je nyní potřebujete vložit do euroCALCu? Nyní Vám stačí vybrané řádky v excelu označit a hromadně je zkopírovat do nabídky – rychle a na pár kliknutí

agenda smluv maly
rychlost m

Snadné nastavení sazby položky

Sazby jednotlivých identifikátorů jsou v nové verzi převedeny ze skupin přímo na položky. V distribučním produktu se jedná o sazby zisku, správní a výrobní režie. Pro uživatele využívající vlastní oceňovací podklady, kteří si data sami vytváří a upravují, se otevírají nové možnosti. Individuální sazbu položky jednoduše nastavíte přímo ve vlastnostech položky v oceňovacích podkladech.

Jednoduchý přepočet měrných jednotek u komerčních položek

Nově lze používat kromě směrných položek, také jejich komerční varianty. Při záměně se může stát, že komerční položka má jinou měrnou jednotku než směrná položka. Systém euroCALC dokáže uživatele na tento rozdíl nejen upozornit jiným barevným označením, ale zároveň mu nabídne přepočet z jedné měrné jednotky na druhou.

agenda smluv maly
rychlost m

Identifikace a možnost odmítnutí přirážky u položky

Nově dokáže euroCALC při vyhledání v oceňovacích podkladech upozornit na položku, která je přirážkou a uživatel má možnost tuto položku odmítnout a nepromítnout si tak nežádoucí změny do rozpočtu.

Portál podpory – jsme Vám stále nablízku

Nově jsme vytvořili Portál podpory – jednotné místo, kam uživatelé mohou směřovat své požadavky, dotazy, ohlašovat chyby apod. Přehledně zde každý uvidí své již zadané, rozpracované nebo vyřešené požadavky a celou konverzaci s podporou.  V systému euroCALC stačí kliknout na ikonu Portál podpory a jsme Vám k dispozici.

agenda smluv maly
rychlost m

euroCALC si rozumí s Windows 11

Máme zkontrolováno a vyzkoušeno, že euroCALC je plně kompatibilní s Windows 11 a splňuje všechny požadavky, které tento nový operační systém vyžaduje.

                        

 

 

Pokud využíváte pro svou práci stále ještě euroCALC 3 a zajímáte se o upgrade softwaru, navštivte webinář Snídaně s Callidou. Zde se zevrubně seznámíte se systémem euroCALC 4 a dozvíte se, že přechod na vyšší verzi je snazší, než si myslíte.

A jestliže již euroCALC 4 používáte, dostaňte z něj ještě víc! Přihlaste se na některý z nových vzdělávacích kurzů.

 

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas