banner 2021 2b

 

Pro uživatele systému euroCALC máme připravená nová data ÚRS 2022-I

Všechny položky Cenové soustavy ÚRS byly aktualizovány a reagují na aktuální rozkolísanost cen ve stavebnictví. Nově bylo zařazeno 4 500 nových položek konstrukcí a téměř 3 000 nových materiálů. Přehled všech novinek v CS ÚRS pro cenovou úroveň 2022-I najdete na nově zřízeném webu zde.

 

V současné době na trhu panuje výrazné zdražování cen stavebních materiálů i prací. Zastaralé ceníky neumožňují vytvářet rozpočty, které odpovídají realitě. Aktualizace dat ÚRS CÚ 2022-I zajistí přesné rozpočty, které nebudou pod cenou.

agenda smluv maly

 

A pro uživatele systému euroCALC 4 ještě nadílka navíc!

S novými daty bude mít každý uživatel systému euroCALC 4 možnost využívat při práci s datovou základnou skvělé novinky, které jim urychlí práci při zpracování a řízení zakázek. Podívejte se na videa níže.

A ti, kteří stále používají euroCALC 3, mají o důvod víc, proč systém upgradovat. Více se o systému euroCALC 4 dozvíte na webináři Snídaně s Callidou nebo na www.eurocalc4.cz.

 

A na co se uživatel systému euroCALC 4 může těšit?

 

Kompletní databáze komerčních variant

V ceníku prací a materiálů se kromě směrných položek nově zobrazují v systému euroCALC 4 i komerční varianty. Ceny přímo od výrobců umožňují snadnější a efektivnější rozpočtování.

Více informací v instruktážním videu

agenda smluv maly
 agenda smluv maly

Jak pracovat s databází komerčních variant

Komerční varianty jsou pro lepší orientaci odlišené zelenou barvou písma a jiným kódem. Po kliknutí na konkrétní položku se označí celý blok i s ostatními komerčními variantami včetně směrných položek. Záleží pak na uživateli, kterou z nich si zvolí.

Více informací v instruktážním videu

Propojení se stavební knihovnou DEK

Nově lze v systému euroCALC 4 provádět hromadný zápis oceněných konstrukcí a systémů ze stavební knihovny DEK.

Více informací v instruktážním videu

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Uživatelsky přívětivější řazení položek v datové základně

Položky v datové základně, doposud řazené podle kódu, jsou nově seřazené podle toho, jak se sebou souvisí. Díky tomu je uspořádání jednotlivých položek prací a materiálů přehlednější a uživatelsky přívětivější.

  

Vybrané novinky v datech ÚRS:

Sanační omítky
Položky sanačních omítek byly kompletně přepracovány do obdobné struktury a použití jako klasické omítky. Sortiment položek je pojat skladebně a umožňuje zvolit libovolnou kombinaci jednotlivých vrstev sanačního souvrství.

Lité teraco
Proběhla celková revize podlah z litého teraca, tzn. úprava rozborů a rekalkulace všech položek podle moderních technologií a postupů. Zároveň byly doplněny položky pro údržbu teracových podlah.

Nadkrokevní tepelné izolace
Do katalogu byly doplněny systémy tepelných izolací šikmých střech nad krokvemi. Jejich výhodou je využití celého prostoru podkroví, čímž se minimalizují tepelné mosty, eliminují se chyby v provedení dalších vrstev a snadno se montují.

Hloubení rýh, jam a šachet ručně
Při ručním hloubení rýh, jam a šachet je nově rozlišeno, zda jde o paženou či nepaženou vykopávku.

Podkladní vrstvy malého rozsahu
Byly přidány položky pro podkladní vrstvy malého rozsahu pro chodníky, parkovací stání a přístupové komunikace, které se provádí převážně ručně nebo jen s malou mechanizací.

Montáž nádrží, šachet a vpustí
Nově byly zařazeny montáže železobetonových nádrží, betonových vodoměrných a kanalizačních šachet a horských vpustí z prefabikrátů s širokým využitím.

 

Kompletní přehled novinek cenové úrovně 2022/I zde

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas