Přinášíme Vám novou letní aktualizaci softwaru euroCALC 4

Jedná se o největší update systému od vydání verze 4, který obsahuje zcela nové agendy: poptávky z limitek, využití zakázek jako oceňovacích podkladů, napojení na systém Asite, vytváření zakázek z IFC souboru a další. Dále jsme zapracovali desítky požadavků a přání, která jsme získali od uživatelů a zaměřili jsme se i na rychlost zpracování požadavků. Jsme si jisti, že s touto aktualizací systému euroCALC 4 budete spokojeni, a že Vám výrazně usnadní práci. 

  

Využijte při oceňování jinou zakázku jako cenovou datovou základnu

Nově si můžete vytvořit vzorovou zakázku, kde si budete udržovat vlastní firemní ceny, a tento vzor budete moci použít pro přecenění aktuálních zakázek. Možné je také udělat si více vzorových zakázek, třeba podle investorů, pro které pracujete, a přecenění použít podle konkrétního investora. 

agenda smluv maly
 agenda smluv maly

Poptávky z limitek

V limitkách si můžete vybrat skupinu hlavních a cenově nejdůležitějších materiálů k dané zakázce. Tyto položky pak lze poptat standardním způsobem u svých dodavatelů. Po cenovém porovnání jednotlivých nabídek můžete vybrat nejlepší ceny a ty poté přesunout zpět do limitek a získat tak reálné náklady.

Hromadné odstranění/přidání položky skladby

Pokud budete upravovat vlastnosti položek v položkovém rozpočtu, jistě se dostanete do situace, kdy budete chtít provést stejné úpravy s větším množstvím položek. K tomu jsme pro Vás připravili celou sadu hromadných úprav, s jejichž pomocí bude úprava prakticky jakýchkoli vlastností otázkou několika sekund, a to i při velkém počtu upravovaných položek. Stačí jen pár kliknutí a snadno lze odstranit nebo přidat hromadně položku ze nebo do skladby.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Zpracovávejte poptávky s přehledem

Nyní při vkládání položek do poptávky ihned vidíte, zda‐li se vkládaná položka již v některé z poptávek vyskytuje, případně v kolika poptávkách už je obsažena.

Pořadí poptávek

Dříve byly uzly řazeny chronologicky. Nyní můžete v navigačním stromě řadit uzly jednotlivých poptávek dle čísla poptávky. Získáte tak přehlednost a pořádek v poptávkách.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Integrace euroCALCu s ostatními systémy otevírá nové obzory

Systém euroCALC lze nyní díky API rozhraní propojit s dalšími systémy DMS. Tím se výrazně rozšiřují možnosti využití. euroCALC je v základu nastaven na komunikaci s platformou Asite. Veškeré dokumenty uložené v Asite lze v systému euroCALC nejen otevřít, ale dále s nimi pracovat: upravovat, komentovat, sdílet, stahovat atd. Navíc nová funkce umožňuje i nahrávání dokumentů z euroCALCu do Asite, a to na všech úrovních: Rozpočty, Čerpání, Poptávky, Smlouvy. Propojení s Asite nabízí ale mnohem víc, nejde totiž jen o pouhé ukládání dokumentace, tato integrace Vám umožní vést diskuze nad dokumenty, psát poznámky, vytvářet aktuální verze, sdílet je s ostatními atd. 

Vytvářejte jednoduše zakázku z IFC souboru

Pomocí tlačítka Importovat BIM načtete snadno IFC soubor do systému euroCALC. Pomocí nastavených pravidel zjistíte, co 3D model obsahuje a získáte soupis rozeznaných položek i dalších prvků. S tímto seznamem euroCALC pracuje jako s klasickým rozpočtem a výsledkem je pak položkový rozpočet. Funkcionalita Importovat BIM přináší tyto výhody: příjemné zpracování pravidel, snadné zobrazení jednotlivých prvků, které jsou přímo provázané s položkou v rozpočtu a tím Vám zjednoduší tvorbu rozpočtu.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Zakrývání hesla

Nově je tu možnost maskování či zobrazení hesla při přihlašování.

Úspornější a přehlednější zobrazení vyhledávacího panelu

Nově je vyhledávání integrováno na úroveň panelu pro seskupování a naleznete jej v pravé části obrazovky. Pokud není viditelný, objeví se místo něj lupa. Získáte tím větší prostor na obrazovce a tím i větší přehled.

agenda smluv maly
agenda smluv maly

Smooth scrolling pro plynulejší a přesnější práci

Novinkou je i smooth scrooling, díky kterému získáte plynulé posouvání v programu euroCALC.

Na rychlosti záleží

Zapracovali jsme také na rychlosti načítání zakázek. Nejmarkantnější je rozdíl u velkých zakázek. Například u rozpočtu, který obsahuje cca 16 000 položek trvá nyní otevření 3,5 s místo původních 22 s. A při obnově mřížky po zadání indexu v oceňovacích podkladech jsme zkrátili čas z původních 19 s na současné 3 s.

rychlost m
agenda smluv maly

Nová podoba filtrů

Při výběru filtru je k dispozici pomocník, který vám usnadní volbu kritérií a hodnot pro váš filtr. Pomocník je odlišný pro typy polí: číslo, datum a text. Pro přehlednost v systému jsme změnili vzhled zapnutých filtrů, které se zobrazují nad záhlavím mřížky.

                        

 

 

Pokud využíváte pro svou práci stále ještě euroCALC 3 a zajímáte se o upgrade softwaru, přihlaste se na Snídani s Callidou. Zde se zevrubně seznámíte se systémem euroCALC 4 a dozvíte se, že přechod na vyšší verzi je snazší, než si myslíte.

A jestliže již euroCALC 4 používáte, dostaňte z něj ještě víc! Přihlaste se na některý z nových vzdělávacích kurzů.

 

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas