Je tu nová letní aktualizace softwaru euroCALC 4. Jedná se o největší update systému od vydání verze 4, který obsahuje zcela nové agendy: poptávky z limitek, využití zakázek jako oceňovacích podkladů, napojení na systém Asite, vytváření zakázek z IFC souboru a další. Dále jsme zapracovali desítky požadavků a přání, která jsme získali do uživatelů a zaměřili jsme se i na rychlost zpracování požadavků. Jsme si jisti, že s touto aktualizací systému euroCALC 4 budete spokojeni a že Vám výrazně usnadní práci. 

 

 

Využití zakázek jako oceňovacích podkladů

Můžete si vytvořit vzorovou zakázku, kde si budete udržovat "správné" firemní ceny, a vzor použít pro přecenění aktuálních zakázek. Nebo si udělat více vzorových zakázek třeba podle investorů, pro které pracujete. A přecenění použít podle konkrétního investora.

 
agenda smluv maly
sjednoceni polozek gif maly4

Poptávky z limitek

V limitkách si můžete vybrat skupinu hlavních a cenově nejdůležitějších materiálů k dané zakázce. Tyto položky pak můžete standardním způsobem poptat u prodejců stavebnin. Po cenovém porovnání jednotlivých nabídke pak můžete vybrat nejlepší ceny a ty poté přesunout zpět do limitek a mít tak reálné náklady.


 

Zpracovávejte poptávky s přehledem

Nyní při vkládání položek do poptávky hned vidíte, zda‐li se vkládaná položka již v některé z poptávce vyskytuje, případně v kolika poptávkách už je obsažena.

limitky maly video


 

cerpani tisk

 

Pořadí poptávek

Dříve byly uzly řazeny chronologicky. Nyní můžete v navigačním stromě řadit uzly jednotlivých poptávek dle čísla poptávky. Získáte přehlednost v poptávkách a pořádek.

 


 

Napojení eC na Asite

Integrace euroCALC s ostatními systémy Vám otevírá nové obzory Systém euroCALC nyní lze díky API rozhraní propojit s dalšími systémy DMS. Tím se výrazně rozšiřují možnosti využití. euroCALC je v základu nastaven na komunikaci s platformou Asite (více o Asite zde). Veškeré dokumenty uložené v Asite lze v systému euroCALC nejen otevřít, ale dále s nimi pracovat: upravovat, komentovat, sdílet, stahovat atd. Navíc nová funkce umožňuje i nahrávání dokumentů z euroCALCu do Asite, a to na všech úrovních: Rozpočty, Čerpání, Poptávky, Smlouvy… Propojení s Asite nabízí mnohem víc, nejde totiž jen o pouhé ukládání dokumentace, tato integrace Vám umožní vést diskuze nad dokumenty, psát poznámky, vytvářet aktuální verze, sdílet dokumenty s ostatními atd. Benefity: Propojení systému euroCALC s ostatními firemními softwary pro přehlednější komunikaci

hromadna zmena faze zakazky final7
hromadna zmena faze final

 

Vytvářejte jednoduše zakázku z IFC souboru

Pomocí tlačítka Importovat BIM načtete snadno IFC soubor do systému euroCALC. Pomocí nastavených pravidel zjistíte, co 3D model obsahuje a získáte soupis rozeznaných položek i dalších prvků. S tímto seznamem euroCALC pracuje jako s klasickým rozpočtem a výsledkem je pak položkový rozpočet. Výhody:‐ Příjemné zpracování pravidel ‐ Zobrazení jednotlivých prvků ‐ Jednoduchá tvorba rozpočtu ‐ Prohlížení položky svázané s prvkem

 


 

Zakrývání hesla

Nově je tu možnost maskování či zobrazení hesla při přihlašování přihlašování

Pohodlnejsi prirazeni maly7

 

zmenovy import maly

Úspornější a přehlednější zobrazení vyhledávacího panelu

Nově je vyhledávání integrováno na úroveň panelu pro seskupování a naleznete jej v pravé části obrazovky. Pokud není viditelný, objeví se místo něj lupa. Benefity: Šetří prostor na obrazovce Větší přehled

 


 

 

Smooth scrolling pro plynulejší a přesnější práci 

Nyní můžete využívat funkci smooth scrolling, která Vám umožňuje plynulé posouvání v programu euroCALC.


poptavky
Stav cerpani obdobi maly

Na rychlosti záleží

Zapracovali jsme také na rychlosti načítání zakázek. Nejmarkantnější je rozdíl u velkých zakázek. Například u zakázek obsahující cca 16 000 položek trvá nyní otevření 3,5 s místo původních 22 s. V jiném případě zas obnova mřížky po zadání indexu v oceňovacích podkladech trvá nyní 3 s místo původních 19 s.


 

 

Upravili jsme výběr a styl zapnutých filtrů.

Při výběru filtru je k dispozici pomocník, který vám usnadní volbu kritérií a hodnot pro váš filtr. Pomocník je odlišný pro typy polí - číslo, datum a text. Pro přehlednost v systému jsme změnili vzhled zapnutých filtrů, které se zobrazují nad záhlavím mřížky.


zalohovani maly2
vzhledy maly7

Hromadné odstranění/přidání položky skladby

Pokud budete upravovat vlastnosti položek v položkovém rozpočtu, jistě se dostanete do situace, kdy budete chtít provést stejné úpravy s větším množstvím položek. K tomu jsme pro Vás připravili celou sadu hromadných úprav, s jejichž pomocí bude úprava prakticky jakýchkoli vlastností otázkou několika sekund, a to i při velkém počtu upravovaných položek.Stačí jen pár kliknutí a snadno lze odstranit nebo přidat hromadně položku z/do skladby.

 


 

Pokud využíváte pro svou práci stále ještě euroCALC 3 a zajímáte se o upgrade softwaru, přihlaste se na Snídani s Callidou. Zde se zevrubně seznámíte se systémem euroCALC 4 a dozvíte se, že přechod na vyšší verzi je snazší, než si myslíte.

A jestliže již euroCALC 4 používáte, dostaňte z něj ještě víc! Přihlaste se na některý z nových vzdělávacích kurzů.

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas