Přinášíme Vám novou aktualizaci softwaru euroCALC 4. Ta nabízí řadu novinek a vylepšení, které mají za úkol zrychlit systém, zjednodušit ovládání a usnadnit Vám práci. Věříme, že update softwaru euroCALC 4 oceníte, a že Vám bude ku prospěchu.

 

 

Přehledná evidence základních údajů o smlouvách 

Nová Agenda smluv je skvělý nástroj s řadou nových funkcí, které jsou pro uživatele velmi přínosné. Snadno lze vytvořit smlouvy u firem, které se zúčastnily poptávkového řízení nebo jej přímo vyhrály. U zaevidované smlouvy se subdodavatelem se k výsledné smluvní částce přiřadí rovnou také položky. Ale dají se sledovat i další parametry: penále, domluvené pozastávky, popř. zjišťovací protokoly. Při správě více subdodavatelů získává projektový manažer dokonalý přehled o stavbě. U všech smluv vidí, v jakém se zrovna nacházejí stavu: rozpracovaná smlouva, odeslaná, k podpisu apod. Má tak nejen pořádek ve smlouvách, ale i přístup k dalším informacím, které mu pomohou provést podrobné hodnocení firmy.

 
agenda smluv maly
sjednoceni polozek gif maly4

Zjednodušení práce se shodnými položkami v zakázce

Rozšířili jsme stávající akci Sjednocení položek, a to o možnost vyhledání shodných dalších, nebo podle zadaných parametrů, podobných záznamů. Akci využijete, pokud upravujete v rozpočtu položku, například její skladbu, sazby nebo jen popisek, a chcete si ověřit, zda se položka v zakázce nevyskytuje víckrát. Rychle tak objevíte stejné položky v různých objektech a dokončením akce propíšete změny všem potvrzeným výskytům. Touto akcí lze sjednotit nejen cenu a způsob její kalkulace, ale i další běžně přepisované hodnoty: kód, popis, MJ, komentář a informaci o dodavateli. Hodí se tak pro tvorbu položkového rozpočtu, ocenění soutěžního zadání i pro úpravy v realizaci.


 

Snadná úprava pořizovacích nákladů

Materiály katalogu SPCM mají v řadě případů v databázi uvedenou nejen jednotkovou cenu, ale samostatně také tzv. pořizovací náklady. Podobně některé mechanismy z katalogu Stroje mají v jednotkové ceně uvedenou sazbu stroje v klidu a samostatně náklady na provoz. Nově je k dispozici možnost samostatně upravovat pořizovací náklady ve sloupci Jednotková cena pořizovacích nákladů. Změna hodnoty vede na změnu ceny uvedené v poli Jednotková cena bez indexu. Po promítnutí úprav z limitky do zakázky je samozřejmě možné zkontrolovat a případně upravit hodnoty ve skladbě kalkulovaných položek.

limitky maly video


 

cerpani tisk

 

Vylepšené a přehlednější čerpání s výkazem výměr 

Nyní dokáže uživatel při fakturaci definovat nejenom jaké bylo čerpání financí za určité období, ale ke konkrétnímu čerpání lze zadat i výkaz výměr. Novinkou je výstup do Excelu, který zajistí větší přehled a snadnější prezentaci investorovi. Každého také jiště potěší okamžité zobrazení výkazu výměr, a to bez zbytečného „proklikávání“ do editoru

 


 

Hromadná změna fáze zakázky

Díky novému vylepšení lze nyní změnit fázi u více zakázek najednou. Označené zakázky se napřed otestují na povolený editační přístup a pak se vytvoří pro každou z nich zámek. V případě, že k zakázce nemá uživatel editační práva nebo ji nelze zamknout (může jít o otevřenou zakázku), je automaticky vyřazena ze zpracování. Ve formuláři pro změnu fáze se následně zobrazí pouze ty zakázky, které testem prošly.

hromadna zmena faze zakazky final7
hromadna zmena faze final

 

Nově lze realizační tým přidat najednou k více zakázkám

Přímo na hlavním panelu nyní naleznete novou ikonu zajišťující funkci, která umožňuje k více zakázkám najednou přiřadit realizační týmy. A to buď celou skupinu pracovníků nebo jen vybrané jedince ze společnosti, ke kterým lze přiřadit konkrétní role.

 


 

Pohodlnější přiřazení dodavatele k jednotlivým položkám

Jistě Vás potěší nová funkce, která Vám zjednoduší práci a ušetří čas. Díky ní lze při importu XLS souboru do systému euroCALC 4 k jednotlivým položkám (nebo i hromadně) přiřadit dodavatele, který je již v systému založen. Uživatel tak nemusí nejprve načíst položky do zakázky a pak v dalším kroku u nich nastavovat dodavatele. Nyní lze obě tyto činnosti provést najednou!

Pohodlnejsi prirazeni maly7

 

zmenovy import maly

Jednodušší zapracování změnového zadání

Nově jsme pro Vás připravili funkci, která zrychlí a usnadní práci při tvorbě zakázky z Excelu. Systém euroCALC 4 nyní dokáže automaticky při importu dodatku spárovat jednotlivé listy původního dokumentu s novými – dodatkovými. Tato funkce výrazně ušetří uživateli práci i čas, protože pokud jsou názvy listů v Excelu shodné, tak je euroCALC 4 automaticky pospojuje s těmi původními. Uživatel se tak může věnovat pouze těm listům v Excelu, které nejsou shodné. Navíc, pro větší přehlednost, vidí v tabulce jen ty listy, kde došlo ke změnám a které musí spárovat ručně. Vše ostatní už zařídil euroCALC 4.

 


 

 

Jednodušší vytváření poptávek ze šablony zakázky

K nově vytvořené zakázce lze snadno přebrat poptávky (včetně poptávaných firem) z již existující šablony zakázky. Díky tomu má uživatel vše automaticky přichystané a ušetří spoustu času – vždy je přece jednodušší, poptávky nebo konkrétní firmy smazat, než je nově vytvářet.


poptavky
Stav cerpani obdobi maly

Stav čerpání období

V systému euroCALC 4 jsme přidali přehled čerpání zvoleného období. Zde je možné vidět kromě celkových hodnot vypočtených ze všech období v zakázce také hodnoty ve sloupcích Na konci období odčerpáno a Na konci období zbývá, tedy data přímo vztažená ke konkrétnímu měsíci. Tyto hodnoty lze navíc exportovat do XLS přehledu čerpání. Jednoduše se tak může uživatel vrátit do staršího období a s využitím tohoto přehledu připravit pro zadavatele opravný soupis čerpání!


 

 

Možnost zálohy databáze přímo z euroCALCu

Aby měl uživatel se zálohováním co nejméně práce, vytvořili jsme pro něj novou funkci Zálohování. K záloze databáze lze uložit popis a po dokončení zálohy se vytvoří protokol, který informuje o průběhu celého procesu. Pravidelným zálohováním dojde k výraznému zmenšení velikosti databázových souborů. Fyzicky je záloha umístěna v adresáři euroCALCu a z důvodu ochrany je funkce Zálohování nastavena tak, že uživatel může provést zálohu pouze té databáze, na kterou má minimálně právo pro čtení.


zalohovani maly2
vzhledy maly7

Nové vzhledy

Zpříjemněte si pracovní prostředí novými vzhledy programu euroCALC 4. Vybrat si můžete z několika variant.


 

Rozšiřujeme automatický import z XLS

Pokud je vybraný soubor XLS vhodný pro automatický import, systém Vás na to upozorní, a díky tomu můžete zvolit zjednodušenou cestu importním průvodcem. Systém euroCALC 4 za Vás naimportuje položkový rozpočet včetně informací o zatřídění, výkazu výměr a doplňujících hodnot. Přidáváme importy nejnovějších výstupů ze softwarů KROS a ASPE.

 

import xls gif malyzrychleni

euroCALC 4 je nyní ještě rychlejší

euroCALC 4 udržujeme stále aktuální, aby systém splňoval náročné požadavky, používal moderní zobrazovací komponenty a také technologii v pozadí. Systém tak drží krok s nejmodernějšími trendy nejen v ovládání. V současné verzi jsou všechny technologie, na kterých euroCALC stojí, aktualizované do nejnovějších verzí.

Přechod z Firebird 2.5 na Firebird 3.0 - euroCALC 4 s novou verzí Firebird 3.0 je rychlejší o 20 % a například při ukládání zakázky dokonce až o 63 %. Výsledné zrychlení je markantnější při větším počtu uživatelů.

 


 

Pokud využíváte pro svou práci stále ještě euroCALC 3 a zajímáte se o upgrade softwaru, přihlaste se na Snídani s Callidou. Zde se zevrubně seznámíte se systémem euroCALC 4 a dozvíte se, že přechod na vyšší verzi je snazší, než si myslíte.

A jestliže již euroCALC 4 používáte, dostaňte z něj ještě víc! Přihlaste se na některý z nových vzdělávacích kurzů.

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas