banner

 

Pro všechny uživatele systému euroCALC jsme právě připravili Aktualizaci dat CÚ 2021-I. V této lednové verzi se nacházejí oceňovací podklady pro nové technologie jako jsou fotovoltaické a solární systémy, rekuperace, závlahy atd. Do soustavy bylo zařazeno 7 tisíc nových stavebních konstrukcí a prací ve 38 katalozích. K tomu přibylo přes 9 tisíc nových materiálů. Rovněž došlo k aktualizaci katalogu materiálů SCI-Mat 2021-I.

Aktualizujte si ceny stavebních konstrukcí, prací a materiálů a mějte k dispozici ta nejaktuálnější data. Jedině tak můžete vytvářet přesné rozpočty, které nebudou pod cenou.

Objednejte si Aktualizaci dat jednoduše na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 234 710 234.

Vybrané novinky v datech ÚRS:

Fotovoltaika a solární systémy – Komplexní řešení pro ocenění technologií solárních systémů pro přeměnu slunečního záření na elektřinu a teplo. Novinky se týkají katalogů 731 Ústřední vytápění, 741 Elektroinstalace, silnoproud.

Rekuperace – Nově je k dispozici ucelený sortiment položek pro oceňování systémů zpětného získávání tepla. Jedná se o změny v katalogu 800-751 Vzduchotechnika.

Venkovní žaluzie – Nové položky pro ocenění venkovní (předokenní) žaluzie ovládané ručně i motoricky. Montáže se vztahují na měrnou jednotku za kus a jsou odstupňovány podle velikosti žaluzie. Nové položky naleznete v katalogu 786 Stínění a čalounické úpravy.

Závlahy – Zcela nová oblast katalogu, která obsahuje položky pro realizaci závlahového systému od kapkových závlah po komplexní závlahy rozsáhlých zahrad či sportovišť. Novinky se týkají katalogu 823-1 Plochy a úprava území.

Zemní a pomocné stavební práce při elektromontážích – Kompletně přepracovaný katalog pokrývá široké spektrum prací, které souvisí s externími elektromontážemi. Zemní práce jsou nyní členěny podle aktuální normy. Jedná se o novinky v katalogu 46-M Zemní a pomocné stavební práce při elektromontážích.

Perenářské práce – Při zkvalitňování prostředí pro obyvatele měst je nutné maximálně využít stávající prostory, které však bývají již zčásti zastíněny. Jednou z možností, jak tyto prostory využít a zatraktivnit, je výsadba trvalek. Nové soubory cen umožňují ocenění smíšené trvalkové výsadby pro stinná a polostinná stanoviště.

Výztuže z kompozitních sítí – Kompozitní sítě slouží jako náhrada klasické betonářské výztuže a jsou vhodné jako výztuž stříkaných betonů, základových desek, mazanin a podlah. Napříč soustavou byly doplněny technologie  založené na kompozitních sítích z čedičových vláken, a do materiálů byly zařazeny i kompozitní pruty a talířové hmoždinky.

Konstrukce z lepených hranolů – Konstrukce z lepených hranolů se vyznačují velkými rozpony, vysokou únosností a nízkou váhou. Uplatní se zejména při stavbě konstrukcí, kde je kladen důraz na vysokou rozměrovou stabilitu. Soubor cen umožňuje ocenění montáže tesařských konstrukcí z lepených hranolů.

 

Kompletní přehled novinek naleznete zde (PDF formámát, 13 MB) *

 

Aktualizace katalogu materiálů SCI-Mat 2021-I

Byly doplněny a aktualizovány výrobky např. těchto firem:

ANVI TRADE s.r.o.
HASIT Šumavské vápenice a omítkárny, s.r.o.
INSOWOOL s.r.o.
JUB akciová společnost
KNAUF Praha, spol. s r. o.
Plastika Pipes Trade, s.r.o.
Puren GmbH
RHEINZINK ČR s.r.o.

Celkem bylo doplněno či zaktualizováno téměř 3500 položek.

 

 

 

 

* Předmětem naší nabídky jsou pouze směrné ceny a nikoliv komerční varianty. 

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas