Asite s potěšením oznamuje, že společnost Callida, poskytovatel řešení pro řízení stavebních projektů, se připojuje k partnerské síti Asite, aby podpořila prodej platformy Asite na evropském trhu. Společnost Callida bude působit jako výhradní prodejce pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Slovinsko, a bude pomáhat firmám ve stavebnictví zefektivnit organizaci a koordinaci projektů.

Rob Clifton,  Asite víceprezident pro Velkou Británii a Evropu k tomu řekl:

Společnost Asite je potěšena, že se jí s partnerem Callidou otevírá nový evropský trh s velkým potenciálem růstu. Callida poskytuje kompletní řešení pro řízení stavebních projektů již více než osm let. Jejich zkušenosti a odborné znalosti v oblasti dodávek a implementace platforem SaaS pro stavební průmysl jsou bezkonkurenční, a to z nich dělá vynikajícího partnera, který bude pomáhat rozvíjet využití platformy Asite v Evropě. Naše partnerství pomůže nejen českému stavebnímu průmyslu stavět lépe. Je to cesta, ze které jsem nadšený a jsem rád, že můžeme být její součástí."

 

Pavel Hanuš, Business Development Manager ve společnosti Callida tvrdí:

BIM je v ČR široce přijímána a podporována celou řadou stavebních firem a rovněž Vládou České republiky. Digitalizace stavebního průmyslu zaznamenala v posledních několika letech prudký nárůst podporovaný i současnou koronavirovou pandemií, která zvyšuje potřebu digitálních technologií, včetně povinného používání BIM pro státní nadlimitní zakázky již v roce 2022.

Ve společnosti Callida vidíme BIM jako příslib do budoucna. V rámci BIM dochází k výraznému vylepšení nejen samotného procesu výstavby, ale celého životního cyklu zakázky. Naše partnerství s Asite je toho důkazem a je strategicky důležité. Globální dosah společnosti Asite, rozsáhlé zkušenosti a komplexní řešení pobízejí stavební firmy vydat se na cestu digitální transformace a nabízejí jim ta nejpokročilejší řešení digitálního inženýrství v tomto oboru.

Odborné znalosti a reputace společnosti Callida při poskytování informačních systémů českým firmám, včetně schopnosti pracovat s BIM modely ve formátu IFC, pomohou rozšířit využívání platformy Asite na stavebních projektech ve Střední Evropě."

 

Callida díky partnerství se společností Asite podpoří platformu Asite a poskytne firmám ve stavebním průmyslu komplexní řešení pro řízení projektů, která budou sloužit k posílení spolupráce v celém životním cyklu zakázky. Asite Project Portfolio Management (PPM) propojí rozptýlené projektové týmy a systémy a zjednoduší komunikaci na všech úrovních projektu. Jako součást PPM je také sdílené datové prostředí (CDE), které nabízí pokročilé řešení pro správu dokumentů, BIM modelů, vad a nedodělků na stavbě a kompletních reportů, a to vše z jednoho centrálního umístění. Projektové týmy budou mít prospěch ze zajištění toho, aby pracovaly na nejaktuálnějších datech, a budou mít možnost snadno sdílet dokumenty mezi všemi účastníky projektu.

 

Originál zde:

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas