aktualizace 2020 2 web banner

 

Aktualizace dat CÚ 2020-II přináší zcela nová řešení pro oceňování technologií, která doposud v Cenové soustavě chyběla. Do katalogů stavebních konstrukcí a prací bylo zařazeno přes 3 tisíce nových položek stejně jako do katalogu stavebních materiálů. Pro vyhledávání aktuálních cen stavebních materiálů a výrobků využívejte databázi na www.SCI-Data.cz.

Objednejte si Aktualizaci dat jednoduše na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 234 710 234.

Vybrané novinky v datech ÚRS:

Solární systémy – Nově katalog nabízí komplexní řešení pro ocenění všech komponent solárních systémů. Díky aktualizaci lze nyní ocenit široké spektrum prvků pro solární systémy na rodinných domech i větších objektech – od solárních kolektorů a jejich upevnění až po solární regulátory řízení.

Vegetační střechy – Došlo k významnému rozšíření o nové položky pro vegetační střechy. V části A03 byly doplněny položky osázení, výsadby a kotvení dřevin. V nově založené části jsou doplněny položky pro udržovací práce na vegetačních střechách. Mezi základní údržbu patří především dosev, sečení, přihnojování, doplnění substrátu, hnojení, doplnění vegetace, stříhání a ořez dřevin a jiné.

Železnice – Katalog byl kompletně zrevidován a významně doplněn. Nově zahrnuje veškeré důležité aktuálně užívané technologie a svou strukturou umožňuje ocenění ve vazbě na třídník OTSKP, který pro své projekty využívá Státní fond dopravní infrastruktury a Správa železnic. Katalog obsahuje kompletní položky stavebních prací a jsou v něm zohledněny také náklady na montáž konstrukcí.

Nakládání s azbestem – Odstraňování a následná likvidace azbestových výrobků vyžaduje speciální postupy, a právě o položky týkající se prací souvisejících s azbestem byl doplněn katalog pokrývačských prací. Jedná se zejména o odstranění krytiny skládané a vlnité a obkladu stěn z azbestocementové krytiny. Ale katalog byl také rozšířen o vedlejší rozpočtové náklady, jako je zřízení mobilních dekontaminačních komor, vymezení a označení pracovního prostoru nebo náklady spojené s přípravou „Hlášení prací s azbestem“.

Zemní práce – Technologie hloubení skalní frézou byla zásadně rozšířena o práce při hloubení jam, rýh a zářezů. Do katalogu byly také doplněny soubory cen pro práce prováděné ručně. A změn doznaly také katalogy Demolice objektů (800-6) a Zvláštní zakládání objektů (800-2).

Zdravotně technické instalace budov – V celém katalogu byly téměř všechny soubory cen rozšířeny o montážní položky.

Rekonstrukce historických budov – Demontáž podlah a obkladů stěn z kamene byla doplněna o položky demontáže k dalšímu použití, které lze použít především u oprav a rekonstrukcí historických objektů.

Výztuž do betonů – Ceny nově obsahují dodávku již naohýbaných prutů z armoven a jejich ukládání do konstrukcí.

Další změny a doplnění najdete v katalozích:

Budovy a haly – monolitické
Mosty
Komunikace pozemní a letiště
Plochy a úprava území
Vedení trubní, dálková a přípojná – vodovod a kanalizace
Izolace proti vodě, vlhkosti a plynům
Povlakové krytiny
Zdravotně technické instalace budov
Ústřední vytápění
Elektroinstalace – silnoproud
Konstrukce tesařské
Konstrukce suché výstavby
Konstrukce pokrývačské
Konstrukce zámečnické
Podlahy skládané
Podlahy lité
Obklady z kamene

Aktualizace katalogu materiálů SCI-Mat 2020-II

Byly doplněny a aktualizovány výrobky těchto firem:

ABB
ANVI TRADE
BASF Stavební hmoty Česká republika
Baumit
HAWLE ARMATURY
HL Hutterer Lechner
Icopal Vedag CZ
IVAR CS
KB - BLOK systém
KNAUF INSULATION
LASSELSBERGER
LB Cemix
PRESBETON Nova
REFAGLASS
Saint-Gobain Construction Products CZ, Divize ISOVER
Saint-Gobain Weber Terranova
Schiedel
Wienerberger
Xella CZ

Celkem bylo doplněno či zaktualizováno téměř 30 000 položek.

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas