L1030499

V úterý 26. 5. se Callida zúčastnila Praktického semináře BIM a oceňování, který pořádala Odborná rada pro BIM. Seminář byl zaměřený na praktické ukázky softwaru a datových nástrojů pro ocenění staveb BIM projektů. Callida zde představila svůj nástroj pro rozpočtáře, pomocí kterého si oni sami, jsou schopni načíst soubory .IFC z 3D modelu a následně z těchto dat vytvořit automaticky položkový rozpočet. Ne náhodou nesla prezentace název Jak vytěžit z formátu .IFC maximum pro Vaše rozpočty. A nezůstalo pouze u teorie.

Byly zde představené zkušenosti z praxe z již realizovaného pilotního projektu. Ve spolupráci s projekční a inženýrskou kanceláří  AED project, a. s. se podařilo vytvářet části rozpočtu při výstavbě administrativní budovy pomocí BIM rozpočtování. Ukázalo se, že tento nástroj umožňující načítat data z 3D modelu do systému pomocí souborů .IFC a následně z těchto informací vytvořit automaticky položkový rozpočet, dokáže rozpočtářům výrazně zjednodušit, zrychlit a zpřesnit jejich práci.

Pokud chcete také využívat moderní postupy při tvorbě rozpočtů, staňte se našimi partnery a pojďme společně rozpočtování v BIM naproti. Neváhejte nás kontaktovat https://callida.cz/cs/bim 

 

 

 

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas