aktualizace 2020 i web 01

 

Co přináší nová Aktualizace dat 2020-I? Zejména změny ve mzdových tarifech a kompletně přepracovaný Katalog zemních prací.

 
Každý půlrok přinášíme pro uživatele našeho systému euroCALC Aktualizaci dat, která odráží cenový vývoj ve stavebnictví. Fakt, že dochází k meziročnímu nárůstu cen stavebních prací a materiálů, už nikoho nepřekvapí. V nové Aktualizaci dat však také můžeme zaznamenat velké změny v Katalogu zemních prací. Byly rozděleny strojně a ručně prováděné práce. Změny nastaly u prací malého rozsahu (rodinný dům) a rovněž u prací pro liniové stavby (velké objemy). Úprav a inovací je ovšem víc, podívejte se proto, v jakých katalozích došlo k největším změnám.

Objednejte si Aktualizaci dat jednoduše na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 234 710 234.

Vybrané novinky v datech ÚRS

Zemní práce – radikální přepracování katalogu s důrazem na aktuální normy a zjednodušení metodiky používání katalogu.

Konstrukce suché výstavby – byla provedena zásadní revize položek pro sádrokartonové, sádrovláknité a cementovláknité konstrukce v souladu s aktuálním sortimentem.

Podlahy z kamene, Obklady z kamene – zcela nové části v katalogu – demontáž dlažeb z kamene včetně demontáží obkladů soklíků a schodišťových stupňů z kamenných desek; demontáž obkladů z kamene.

Katalogy 800-1, 801-3, 822-1 byly provedeny úpravy cen skládkovného a doplněny položky uložení vybraných druhů odpadu na recyklační skládky.

Budovy a haly – zděné a monolitické – podomítková samonosná žaluziová schránka; potažení vnitřních ploch sádrovým štukem.

Budovy a haly – opravy a údržba – obednění OSB deskami; oprava omítky členité fasády s celoplošným přeštukováním.

Konstrukce truhlářské – předsazená montáž otvorových výplní.

Komunikace pozemní a letiště – asfaltové vrstvy pro chodníky a úzké cesty v pruhu šířky do 1,5 m.

Vedení trubní, dálková a přípojná – trativody z drenážních a melioračních trubek a šachty pro drenáže rozčleněny podle typu objektů; rozepření stoky ocelovými úhelníky.

Do Katalogů popisů a směrných cen stavebních prací HSV a PSV bylo přidáno přes 4 100 položek v celkem 21 katalozích a více než 5 900 položek bylo přepracováno. 

 

Aktualizace katalogu materiálů SCI-Mat 2020-I

Byly doplněny a aktualizovány výrobky těchto firem:

Heluz

Hasit

Insowool

Domafit

ROCKWOOL

AVK VOD-KA

PORFIX

Plastika Pipes

Celkem bylo doplněno či zaktualizováno přes 4200 položek

 

 

 

 

 

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas