IMG 20191128 WA0043

 

Protože se oblasti BIM dlouhodobě věnujeme, snažíme se být neustále v obraze a mít vždy ty nejaktuálnější informace o dění v této problematice. Nemohli jsme si proto nechat ujít mezinárodní konferenci Summit Koncepce BIM v Praze, která se konala ve čtvrtek 21. 11. 2019.

Akci pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Českou agenturou pro standardizaci a projektem Digitální Česko. Konference byla rozdělena do několika částí, ve kterých se účastníci mohli seznámit s tím, jaké aktivity podniká vláda pro rozvoj digitalizace ve stavebnictví v ČR i jak aktuálně postupuje proces zavádění BIM do praxe.

Určitě nejzajímavější pasáží bylo vystoupení zahraničních hostů, kteří účastníky informovali, jak se pracuje s BIM a s veřejným zadáváním zakázek v Evropě – v Německu, Estonsku nebo Nizozemsku. Z tohoto srovnání jasně vyplynulo, že jsme ve velmi podobné situaci, jako ostatní evropské země. Rozhodně nijak nezaostáváme a na konferenci přímo zaznělo, že v některých ohledech jsme dokonce dál než ostatní členské země EU. To je jistě dobrá vizitka pro Českou republiku, ale práce na zavádění metody BIM v ČR zdaleka nekončí. Klíčovým datem se stane rok 2022, kdy bude zavedena povinnost použití BIM pro nadlimitní veřejné zakázky na projektové a stavební práce financované z veřejných rozpočtů a tento termín se blíží mílovými kroky.

A jak jste na tom s BIMem Vy?

Máte o metodice BIM aspoň nějaké povědomí nebo už v této problematice provádíte první kroky a opatření? Napište nám, Vaše zkušenosti a znalosti nás zajímají.

 

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas