Letošní ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou je už minulostí, ale přinášíme vám ještě několik ohlasů, které jsme po skončení této akce zaznamenali. Soutěže Rozpočtujeme s Callidou se letos zúčastnilo 9 středních škol a 3 vysoké školy – celkem 30 studentů.

A co o soutěži soudí ti, kteří se umístili na prvních místech?

Vítězkou kategorie VŠ se stala Sára Ryglová z ČVUT Praha.

Jak jste se o soutěži dozvěděla?

Na škole máme volitelný předmět, ve kterém rozpočtujeme v euroCALCu a tak jsem byla vybrána abych reprezentovala naši školu.

 1misto VS 2

Bylo pro vás soutěžní zadání srozumitelné?

Zadání mi přišlo docela obtížné, ale srozumitelné. Navíc jsme měli možnost si případné nejasnosti upřesnit – hlavně se člověk nesměl bát zeptat. Více mi seděla druhá část týkající se výpočtu sádrokartonových konstrukcí. Po zpracování této části jsem se vrátila i k výpočtu betonů a snažila se vyřešit toho co nejvíc.

Jak hodnotíte organizaci soutěže a doprovodný program?

Vše proběhlo bez zádrhelů. Večer před soutěží jsme byli pozváni na divadelní představení do Činoherního klubu. Nechodím do divadla často, ale ráda, takže mě to potěšilo a představení se mi moc líbilo.

 

Jistě máte z vítězství radost…

Ohromnou. Vůbec jsem to nečekala a musím ten úspěch ještě vstřebat. Mám radost i z hlavní výhry, kterou je tablet – ten se vždycky hodí. Ze začátku jsem byla dost nervózní, ale teď jsem ráda, že jsem se soutěže zúčastnila a mám z vítězství velkou radost.

 

Vítězce ještě jednou gratulujeme a přejeme jí mnoho úspěchů jak v profesním, tak i osobním životě.

Mezi středními školami se nejlépe umístila SPŠ stavební, ak. St. Bechyně z Havlíčkova Brodu, kterou reprezentovali studenti 4. ročníku Ludvík Málek a Martin Škvára pod vedením ing. Kamily Štercové. Není bez zajímavosti, že tato škola bude letos slavit 70. výročí svého vzniku a vítězství v soutěži je její skvělou vizitkou. A ing. Štercová dodává: „Ovšem naše škola se účastní soutěže pravidelně už mnoho let a těch úspěchů bylo v historii víc.“ Soutěžící Ludvík Málek a Martin Škvára se shodli na tom, že zadání bylo značně obsáhlé se spoustou informací, a proto podle jejich slov, jim hodně času zabralo se v něm zorientovat. Všichni však měli stejné podmínky a právě správné čtení zadání a jednotlivých úkolů je základem k vytvoření přesného rozpočtu. A to platí stejně tak v soutěži, jako v praxi. Nakonec se s výpočtem sádrokartonových konstrukcí popasovali a výsledkem je skvělé první místo. Jak sami soutěžící potvrdili, vítězství v soutěži si velmi cení a my přejeme maturantům, ať stejně skvěle zvládnou i zkoušku z dospělosti, která je v nadcházejících týdnech čeká.

Jsme rádi, že i naši partneři hodnotí soutěž pozitivně:

doc. Ing. Renáta Schneiderová Heralová, Ph.D., vedoucí katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví na ČVUT Praha:

„Naše pracoviště si velice váží dlouholeté spolupráce se společností Callida. Jednou z forem je i soutěž Rozpočtujeme s Callidou. Domnívám se, že tato soutěž studentům nabízí možnost ověřit si na jiném typu zadání, jak se naučili rozpočtovat a kalkulovat. A samozřejmě je to pro ně, ale i pro jejich pedagogy, výzvou k poměření znalostí s kolegy z jiných univerzit.“

Mgr. Lucie Šleglová, personální manažerka GEOSAN GROUP a. s. 

„V GEOSAN GROUP a. s. jsme vytvořili program STUDENT, do kterého díky spolupráci s Fakultou stavební ČVUT zařazujeme šikovné mladé studenty. A právě soutěž Rozpočtujeme s Callidou je líhní „talentů“. Naši mentoři se jim po celou dobu působení v programu věnují a podporují je tak, aby získané teoretické znalosti, mohli vyzkoušet v praxi. To se nám zatím daří a tak mohu s radostí a hrdostí říct, že k dnešnímu dni máme v pracovním poměru 11 absolventů programu, s tím, že nejeden z nich je již ve vedoucí pozici a řídí si svůj vlastní tým. Rádi v našem programu přivítáme i další studenty a třeba i účastníky soutěže Rozpočtujeme s Callidou.“

Příští rok se koná již 25. ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou. Jaký bude, se teprve ukáže, ale můžete si být jisti, že přípravy na započali už dnes a jubilejní ročník jistě bude stát za to.

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas