Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

Letošní ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou je už minulostí, ale přinášíme vám ještě několik ohlasů, které jsme po skončení této akce zaznamenali. Soutěže Rozpočtujeme s Callidou se letos zúčastnilo 9 středních škol a 3 vysoké školy – celkem 30 studentů.

A co o soutěži soudí ti, kteří se umístili na prvních místech?

Vítězkou kategorie VŠ se stala Sára Ryglová z ČVUT Praha.

Jak jste se o soutěži dozvěděla?

Na škole máme volitelný předmět, ve kterém rozpočtujeme v euroCALCu a tak jsem byla vybrána abych reprezentovala naši školu.

 1misto VS 2

Bylo pro vás soutěžní zadání srozumitelné?

Zadání mi přišlo docela obtížné, ale srozumitelné. Navíc jsme měli možnost si případné nejasnosti upřesnit – hlavně se člověk nesměl bát zeptat. Více mi seděla druhá část týkající se výpočtu sádrokartonových konstrukcí. Po zpracování této části jsem se vrátila i k výpočtu betonů a snažila se vyřešit toho co nejvíc.

Jak hodnotíte organizaci soutěže a doprovodný program?

Vše proběhlo bez zádrhelů. Večer před soutěží jsme byli pozváni na divadelní představení do Činoherního klubu. Nechodím do divadla často, ale ráda, takže mě to potěšilo a představení se mi moc líbilo.

 

Jistě máte z vítězství radost…

Ohromnou. Vůbec jsem to nečekala a musím ten úspěch ještě vstřebat. Mám radost i z hlavní výhry, kterou je tablet – ten se vždycky hodí. Ze začátku jsem byla dost nervózní, ale teď jsem ráda, že jsem se soutěže zúčastnila a mám z vítězství velkou radost.

 

Vítězce ještě jednou gratulujeme a přejeme jí mnoho úspěchů jak v profesním, tak i osobním životě.

Mezi středními školami se nejlépe umístila SPŠ stavební, ak. St. Bechyně z Havlíčkova Brodu, kterou reprezentovali studenti 4. ročníku Ludvík Málek a Martin Škvára pod vedením ing. Kamily Štercové. Není bez zajímavosti, že tato škola bude letos slavit 70. výročí svého vzniku a vítězství v soutěži je její skvělou vizitkou. A ing. Štercová dodává: „Ovšem naše škola se účastní soutěže pravidelně už mnoho let a těch úspěchů bylo v historii víc.“ Soutěžící Ludvík Málek a Martin Škvára se shodli na tom, že zadání bylo značně obsáhlé se spoustou informací, a proto podle jejich slov, jim hodně času zabralo se v něm zorientovat. Všichni však měli stejné podmínky a právě správné čtení zadání a jednotlivých úkolů je základem k vytvoření přesného rozpočtu. A to platí stejně tak v soutěži, jako v praxi. Nakonec se s výpočtem sádrokartonových konstrukcí popasovali a výsledkem je skvělé první místo. Jak sami soutěžící potvrdili, vítězství v soutěži si velmi cení a my přejeme maturantům, ať stejně skvěle zvládnou i zkoušku z dospělosti, která je v nadcházejících týdnech čeká.

Jsme rádi, že i naši partneři hodnotí soutěž pozitivně:

doc. Ing. Renáta Schneiderová Heralová, Ph.D., vedoucí katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví na ČVUT Praha:

„Naše pracoviště si velice váží dlouholeté spolupráce se společností Callida. Jednou z forem je i soutěž Rozpočtujeme s Callidou. Domnívám se, že tato soutěž studentům nabízí možnost ověřit si na jiném typu zadání, jak se naučili rozpočtovat a kalkulovat. A samozřejmě je to pro ně, ale i pro jejich pedagogy, výzvou k poměření znalostí s kolegy z jiných univerzit.“

Mgr. Lucie Šleglová, personální manažerka GEOSAN GROUP a. s. 

„V GEOSAN GROUP a. s. jsme vytvořili program STUDENT, do kterého díky spolupráci s Fakultou stavební ČVUT zařazujeme šikovné mladé studenty. A právě soutěž Rozpočtujeme s Callidou je líhní „talentů“. Naši mentoři se jim po celou dobu působení v programu věnují a podporují je tak, aby získané teoretické znalosti, mohli vyzkoušet v praxi. To se nám zatím daří a tak mohu s radostí a hrdostí říct, že k dnešnímu dni máme v pracovním poměru 11 absolventů programu, s tím, že nejeden z nich je již ve vedoucí pozici a řídí si svůj vlastní tým. Rádi v našem programu přivítáme i další studenty a třeba i účastníky soutěže Rozpočtujeme s Callidou.“

Příští rok se koná již 25. ročník soutěže Rozpočtujeme s Callidou. Jaký bude, se teprve ukáže, ale můžete si být jisti, že přípravy na započali už dnes a jubilejní ročník jistě bude stát za to.

Úspěšné projekty

Sídlo a zákaznické centrum:
Callida, s.r.o., Kloboučnická 24, 140 00 Praha 4
T +420 234 710 234, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Callida je partner společnosti Viewpoint Construction Software, Portland (OG), USA.

viewpoint logo

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření