20190328 095952dddd

A stejně tomu bylo i letos, kdy se koncem března konal 24. ročník této soutěže pro studenty středních a vysokých škol. Rozpočtujeme s Callidou má svou dlouholetou historii, která spadá až do hlubokých 90. let.

Tehdy se zrodila úvaha, že pokud se budeme snažit podporovat studenty stavebních škol, podpoříme tím i kvalitu českého stavebnictví. Jestli se nám tento cíl podařilo splnit nedokážeme posoudit, v každém případě mnozí studenti, kteří absolvovali právě tuto soutěž, se ocitli v hledáčku velkých stavebních společností, kterými byli osloveni ke spolupráci, a mohli tak snáz nastartovat svou budoucí profesní kariéru. Dalším záměrem soutěže je samozřejmě porovnání úrovně vědomostí studentů stavebních oborů napříč republikou.

Letos se soutěže celkem zúčastnilo 18 soutěžících z 9 středních odborných škol z celé ČR (k tomu ještě můžeme připočíst účast jedné SŠ mimo soutěž). A vysokoškolské kolo absolvovalo celkem 12 studentů z ČVUT Praha, VUT Brno a VŠTE České Budějovice.

Ve středu 27. 3. 2019 proběhlo středoškolské kolo. Jednotlivé školy reprezentovaly dvoučlenné týmy, a jejich umístění bylo následující:

  1. Místo – SPŠ stavební, ak. St. Bechyně, Havl. Brod: Ludvík Málek, Martin Škvára
  2. Místo – Střední škola stavební Třebíč; Adam Suchna, Eva Floriánová
  3. Místo – SPŠ stavební České Budějovice; Filip Žemlička, Jakub Žák

Následující den 28. 3. 2019 pokračovala soutěž mezi vysokými školami. Po skončení soutěžní části probíhal další doprovodný program. Partneři soutěže společnosti Českomoravský beton, a. s., Geosan Group a. s. a Rigips vyplnili čas potřebný pro vyhodnocení soutěže odbornými přednáškami, které se zájmem sledovali i studenti mimo soutěž. V samotné soutěži pak naprosto dominovala pražská stavební fakulta ČVUT, která obsadila první čtyři místa:

  1. Místo – ČVUT Praha – Sára Ryglová
  2. Místo – ČVUT Praha – Barbora Lazárková
  3. Místo – ČVUT Praha – Jan Pacák

Všem umístěným na stupních vítězů gratulujeme. Uspět v tak silné konkurenci není vůbec jednoduché. A je důležité připomenout i to, že celá akce se konala za podpory stavební fakulty ČVUT, která nabídla prostory i zázemí. Nepostradatelní jsou i partneři soutěže, společnosti Českomoravský beton, a. s., Geosan Group a. s. a Rigips, kterým jsme vděčni především za finanční podporu. Díky jejich sponzorským darům jsme tradičně mohli zajistit v předvečer konání soutěže divadelní představení v Divadle Rokoko resp. v Činoherním klubu.

Dvacátýčtvrtý ročník je úspěšně za námi. Příští rok nás čeká půlkulaté výročí. Věříme, že proběhne úspěšně, jako předchozí ročníky, a že zaznamená stejné pozitivní ohlasy jak mezi soutěžícími a našimi partnery, tak i u odborné veřejnosti.

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas