vyvojTvrdí hlavní vývojář Jaroslav Čáp z firmy Callida, který stál u samého zrodu nového systému euroCALC 4.

Jaké přínosy bude mít nový euroCALC 4 pro uživatele a proč by o využití tohoto systému měli uvažovat nejen rozpočtáři, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

                                  

Jak dlouho trval vývoj nové verze euroCALC4?

Úvahy o nové verzi se objevily vlastně už někdy v roce 2012. V té době jsme si ale nakonec řekli, že se zaměříme na vylepšení a rozšíření funkcí ve stávajícím softwaru euroCALC 3. Je moc dobře, že jsme se takhle rozhodli, protože jsme nabrali další zkušenosti z praxe, které jsme mohli promítnout do nové verze. Technicky se tedy na nové verzi začalo pracovat v roce 2013, ale také jsme se věnovali i stávajícímu softwaru.  Když jsme udělali nějakou pěknou funkci, hledali jsme často způsob, jak ji dostat do euroCALC 3. S některým to šlo – významně jsme např. urychlili import z excelu, zlepšili záměnu položek – ale čím jsme byli s vývojem dál, tím více se začal projevovat rozdíl mezi oběma systémy. Je nejvyšší čas dát euroCALC 4 do distribuce.

V čem spatřujete největší přínos systému euroCALC4 pro uživatele?

Jako pracovní nástroj padne skvěle do ruky. euroCALC 4 jsme vyvíjeli především pro uživatele a stojí na základech více než dvacetileté péče o ně. To dobré z předchozích systémů jsme ponechali, to méně dobré jsme vylepšili. Na každou funkci nahlížela spousta kolegů z různých úhlů pohledu. Od kolegů z Oddělení péče o zákazníky, projekťáků, přes lektorku a obchodníky – každý se mohl vyjádřit. Oni zase čerpali z rozhovorů se zákazníky a ze svých zkušeností. Nebáli jsme se kritiky a brali práci na systému jako výzvu a je to na výsledku hodně znát.

Je nový euroCALC 4 určený pouze pro rozpočtáře?

Vůbec ne. euroCALC 4 je hlavně platformou, která nám umožní další rozšiřování. Budeme tedy schopni obhospodařit specifické potřeby stavebních firem, investorů, projektantů a rozpočtářů. euroCALC 4 se bude lépe integrovat se stávajícími systémy zákazníka.

Komu byste systém euroCALC 4 doporučil?

Každému, kdo se rád zlepšuje, má rád funkční řešení a hledá skutečného pomocníka.

Jaká je další vize? Čemu se bude vývoj věnovat do budoucna a na co se může uživatel těšit?

Ještě toho máme hodně před sebou. Ne všechny funkce jsme převedli do nové verze, tak nás ještě čeká úvaha o tom, které dále převedeme, kde měly slabiny a co na nich vylepšit. Kromě toho bychom se ale rádi zaměřili na další novinky – tlačítko Zpět je určitě zajímavé téma, pak máme myšlenky na ještě lepší možnosti spolupráce uživatelů a samozřejmě BIM rozpočtování. Musíme si říct, co ještě uživatelé skutečně potřebují ke své práci a zaměřit se především na to.

Pokud čtenář tohoto rozhovoru projeví zájem o euroCALC 4, jak má postupovat?

Navštívit stránku www.eurocalc4.cz nebo rovnou zavolat našim obchodníkům, kteří všem zájemcům rádi euroCALC 4 představí. Ale budou to mít chlapci teď asi hodně nabité :)

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas