Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.

Rozumím

vyvojTvrdí hlavní vývojář Jaroslav Čáp z firmy Callida, který stál u samého zrodu nového systému euroCALC 4.

Jaké přínosy bude mít nový euroCALC 4 pro uživatele a proč by o využití tohoto systému měli uvažovat nejen rozpočtáři, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

                                  

Jak dlouho trval vývoj nové verze euroCALC4?

Úvahy o nové verzi se objevily vlastně už někdy v roce 2012. V té době jsme si ale nakonec řekli, že se zaměříme na vylepšení a rozšíření funkcí ve stávajícím softwaru euroCALC 3. Je moc dobře, že jsme se takhle rozhodli, protože jsme nabrali další zkušenosti z praxe, které jsme mohli promítnout do nové verze. Technicky se tedy na nové verzi začalo pracovat v roce 2013, ale také jsme se věnovali i stávajícímu softwaru.  Když jsme udělali nějakou pěknou funkci, hledali jsme často způsob, jak ji dostat do euroCALC 3. S některým to šlo – významně jsme např. urychlili import z excelu, zlepšili záměnu položek – ale čím jsme byli s vývojem dál, tím více se začal projevovat rozdíl mezi oběma systémy. Je nejvyšší čas dát euroCALC 4 do distribuce.

V čem spatřujete největší přínos systému euroCALC4 pro uživatele?

Jako pracovní nástroj padne skvěle do ruky. euroCALC 4 jsme vyvíjeli především pro uživatele a stojí na základech více než dvacetileté péče o ně. To dobré z předchozích systémů jsme ponechali, to méně dobré jsme vylepšili. Na každou funkci nahlížela spousta kolegů z různých úhlů pohledu. Od kolegů z Oddělení péče o zákazníky, projekťáků, přes lektorku a obchodníky – každý se mohl vyjádřit. Oni zase čerpali z rozhovorů se zákazníky a ze svých zkušeností. Nebáli jsme se kritiky a brali práci na systému jako výzvu a je to na výsledku hodně znát.

Je nový euroCALC 4 určený pouze pro rozpočtáře?

Vůbec ne. euroCALC 4 je hlavně platformou, která nám umožní další rozšiřování. Budeme tedy schopni obhospodařit specifické potřeby stavebních firem, investorů, projektantů a rozpočtářů. euroCALC 4 se bude lépe integrovat se stávajícími systémy zákazníka.

Komu byste systém euroCALC 4 doporučil?

Každému, kdo se rád zlepšuje, má rád funkční řešení a hledá skutečného pomocníka.

Jaká je další vize? Čemu se bude vývoj věnovat do budoucna a na co se může uživatel těšit?

Ještě toho máme hodně před sebou. Ne všechny funkce jsme převedli do nové verze, tak nás ještě čeká úvaha o tom, které dále převedeme, kde měly slabiny a co na nich vylepšit. Kromě toho bychom se ale rádi zaměřili na další novinky – tlačítko Zpět je určitě zajímavé téma, pak máme myšlenky na ještě lepší možnosti spolupráce uživatelů a samozřejmě BIM rozpočtování. Musíme si říct, co ještě uživatelé skutečně potřebují ke své práci a zaměřit se především na to.

Pokud čtenář tohoto rozhovoru projeví zájem o euroCALC 4, jak má postupovat?

Navštívit stránku www.eurocalc4.cz nebo rovnou zavolat našim obchodníkům, kteří všem zájemcům rádi euroCALC 4 představí. Ale budou to mít chlapci teď asi hodně nabité :)

Úspěšné projekty

Sídlo a zákaznické centrum:
Callida, s.r.o., Kloboučnická 24, 140 00 Praha 4
T +420 234 710 234, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Callida je partner společnosti Viewpoint Construction Software, Portland (OG), USA.

viewpoint logo

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas
Chyba v ověření