Přinášíme Vám novou aktualizaci softwaru euroCALC 4, která nabídne řadu novinek a vylepšení, které mají za úkol zrychlit systém, zjednodušit ovládání a usnadnit Vám práci. Věříme, že update softwaru euroCALC 4 oceníte a že Vám bude ku prospěchu.
 

 

 

 

Snadnější zapracování dodatků v zakázce

Nově jsme pro Vás připravili funkci, která zrychlí a usnadní práci při tvorbě zakázky z Excelu. Systém euroCALC 4 nyní dokáže automaticky při importu dodatku spárovat jednotlivé listy původního dokumentu s novými – dodatkovými. Tato funkce výrazně ušetří uživateli práci i čas, protože pokud jsou názvy listů v Excelu shodné, tak je euroCALC 4 automaticky pospojuje s těmi původními. Uživatel se tak může věnovat pouze těm listům v Excelu, které nejsou shodné. Navíc pro větší přehlednost, vidí v tabulce jen ty listy, kde došlo ke změnám a které musí spárovat ručně. Vše ostatní už zařídil euroCALC 4.

 

zmenovy import maly

 

formaty xlm

Podpora nových formátů

Snažíme se, aby euroCALC 4 byl variabilní a dobře přizpůsobivý, a proto nyní lze při vytváření exportních šablon použít nové formáty uložení: XLSX a XLSM. Jedná se o funkci, kterou naleznete v konfigurační databázi. Další nové formáty budou následovat.


 

Pohodlnější přiřazení dodavatele k jednotlivým položkám

Jistě Vás potěší nová funkce, která Vám zjednoduší práci a ušetří čas. Díky ní lze při importu XLS souboru do systému euroCALC 4 k jednotlivý položkám (nebo i hromadně) přiřadit dodavatele, který je již v systému založen. Uživatel tak nemusí nejprve načíst položky do zakázky a pak v dalším kroku u nich nastavovat dodavatele. Nyní obě tyto činnosti lze provést najednou!

Importovat polozky maly2

 

poptavky

Jednodušší vytváření poptávek z šablony zakázky

K nově vytvořené zakázce, lze snadno přebrat poptávky (včetně poptávaných firem) z již existující šablony zakázky. Díky tomu má uživatel vše automaticky přichystané a ušetří spoustu času – vždy je přece jednodušší poptávky nebo konkrétní firmy smazat, než je nově vytvářet.


 

Snadná úprava pořizovacích nákladů

Materiály katalogu SPCM mají v řadě případů v databázi uvedenu nejen jednotkovou cenu, ale samostatně také tzv. pořizovací náklady. Podobně některé mechanismy z katalogu Stroje mají v jednotkové ceně uvedenu sazbu stroje v klidu a samostatně náklady na provoz. Nově je k dispozici možnost samostatně upravovat pořizovací náklady ve sloupci Jednotková cena pořizovacích nákladů. Změna hodnoty vede na změnu ceny uvedené v poli Jednotková cena bez indexu. Po promítnutí úprav z limitky do zakázky je samozřejmě možné zkontrolovat a případně upravit hodnoty ve skladbě kalkulovaných položek.

limitky maly video
zalohovani maly2

 

 

Možnost zálohy databáze přímo z euroCALCu

Aby měl uživatel se zálohováním co nejméně práce, vytvořili jsme pro něj novou funkci Zálohování. K záloze databáze lze uložit popis a po dokončení zálohy se vytvoří protokol, který informuje o průběhu celého procesu. Pravidelným zálohováním dojde k výraznému zmenšení velikosti databázových souborů. Fyzicky je záloha umístěna v adresáři euroCALCu a z důvodu ochrany je funkce Zálohováni nastavena tak, že uživatel může provést zálohu pouze té databáze, na kterou má minimálně právo pro čtení.

 


 

Zjednodušení práce se shodnými položkami v zakázce

Rozšířili jsme stávající akci Sjednocení položek, a to o možnost vyhledání shodných dalších, nebo podle zadaných parametrů, podobných záznamů. Akci využijete pokud upravujete v rozpočtu položku, například její skladbu, sazby nebo jen popisku, a chcete si ověřit zda se položka v zakázce nevyskytuje víckrát. Rychle tak objevíte stejné položky v různých objektech a dokončením akce propíšete změny všem potvrzeným výskytům. Touto akcí lze sjednotit  nejen cenu a způsob její kalkulace, ale i další běžně přepisované hodnoty: kód, popis, MJ, komentář a informaci o dodavateli. Hodí se tak pro tvorbu položkového rozpočtu, ocenění soutěžního zadání i pro úpravy v realizaci.

sjednoceni polozek

 

agenda smluv maly

Přehlednější evidence základních údajů o smlouvách 

Nová Agenda smluv je skvělý nástroj s řadou nových funkcí, které jsou pro uživatele velmi přínosné. Snadno lze vytvořit smlouvy u firem, které se zúčastnily poptávkového řízení nebo jej přímo vyhrály. U zaevidované smlouvy se subdodavatelem se k výsledné smluvní částce přiřadí rovnou také položky. Ale dají se sledovat i další parametry: penále, domluvené pozastávky, popř. zjišťovací protokoly. Při správě více subdodavatelů získává projektový manažer dokonalý přehled o stavbě. U všech smluv vidí v jakém se zrovna nacházejí stavu: rozpracovaná smlouva, odeslaná, k podpisu apod. Má tak nejen pořádek ve smlouvách, ale i přístup k dalším informacím, které mu pomohou provést podrobné hodnocení firmy.

 


 

Nově lze realizační tým přidat najednou k více zakázkám

Přímo na hlavním panelu nyní naleznete novou ikonu zajišťující funkci, která umožňuje k více zakázkám najednou přiřadit realizační teamy. A to buď celou skupinu pracovníků nebo jen vybrané jedince ze společnosti, ke kterým lze přiřadit konkrétní role.


hromadny vyber realizacniho teamu maly7
zmena faze zakazky maly

Hromadná změna fáze zakázky

Díky novému vylepšení lze nyní změnit fázi u více zakázek najednou. Označené zakázky se napřed otestují na povolený editační přístup a pak se vytvoří pro každou z nich zámek. V případě, že k zakázce nemá uživatel editační práva nebo ji nelze zamknout (může jít o otevřenou zakázku), je automaticky vyřazena ze zpracování. Ve formuláři pro změnu fáze se následně zobrazí pouze ty zakázky, které testem prošly.


 

 

Vylepšené a přehlednější čerpání s výkazem výměr 

Nyní dokáže uživatel při fakturaci definovat nejenom jaké bylo čerpání financí za určité období, ale ke konkrétnímu čerpání lze zadat i výkaz výměr. Novinkou potom je výstup do Excelu, který zajistí větší přehled a snadnější prezentaci investorovi. A také jistě každého potěší okamžité zobrazení výkazu výměr, a to bez zbytečného „proklikávání“ do editoru.

cerpani tisk
vzhledy2

Nové vzhledy

Zpříjemněte si pracovní prostředí novými vzhledy programu euroCALC 4. Vybrat si můžete z několika variant.


 

euroCALC 4 je nyní ještě rychlejší

  • Přechod z Firebird 2.5 na Firebird 3.0 – nový databázový server Firebird a systém euroCALC k sobě nerozlučně patří. euroCALC 4 s novou verzí Firebird 3.0 je rychlejší o 20 % a například při ukládání zakázky dokonce až o 63 %. Výsledné zrychlení je markantnější při větším počtu uživatelů.
  • Nové Delhi
  • Nový DEvExpress a ZEOS komponenty

 

zrychleni

 

Pokud využíváte pro svou práci stále ještě euroCALC 3 a zajímáte se o upgrade softwaru, přihlaste se na Snídani s Callidou. Zde se zevrubně seznámíte se systémem euroCALC 4 a dozvíte se, že přechod na vyšší verzi je snazší, než si myslíte.

A jestliže již euroCALC 4 používáte, dostaňte z něj ještě víc! Přihlaste se na některý z nových vzdělávacích kurzů.

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas

Kontaktujte nás

Konzultovat řešení
Zadejte Vaše jméno a příjmení
Zadejte telefonní číslo
Neplatný email
Zadejte název společnosti
Neplatný vstup
Potvrďte prosím souhlas