rsc22Minulý týden ve čtvrtek 30. 3. 2017 skončil 22. ročník soutěže „Rozpočtujeme s Callidou“. O průběhu první části soutěže určené pro vysoké školy jsme vás už informovali zde. Pro úplnost je potřeba ještě doplnit výsledky klání středoškolských studentů.

 

Celkem se soutěže zúčastnilo 10 středních škol z celé České republiky. Zadání bylo rozděleno na dvě části: návrh rozpočtu rodinného domu a rekonstrukce domu v areálu Pražského Hradu. Soutěžní dvoučlenné týmy se umístily v následujícím pořadí:

 

1. SPŠ stavební J. Gočára Praha – Katka Pokorná a Vojtěch Tržický

2. Střední škola stavební Jihlava – Jana Chalupová a Michaela Brtníková

3. SPŠ stavební Opava – Jan Pohlídal a Daniel Vlha

 

rsc 2017 w1

Vítězové ze SPŠ stavební Josefa Gočára – Katka Pokorná a Vojtěch Tržický

 

rsc 2017 w1

Střední škola stavební Jihlava – Jana Chalupová a Michaela Brtníková

 

rsc 2017 w1

SPŠ stavební Opava – Jan Pohlídal a Daniel Vlha

 

 

Podle kladných ohlasů všech zúčastněných lze soudit, že letošní ročník proběhl úspěšně a splnil svůj účel – a sice otestovat a prohloubit znalosti studentů SŠ i VŠ.

 

Přečtěte si rozhovory s aktéry soutěže >

 

Poděkování patří nejenom všem soutěžícím, ale i organizátorům a partnerům soutěže. Zázemí tradičně poskytla katedra ekonomiky a řízení ve stavebnictví, stavební fakulty ČVUT. Partnery letošního ročníku byly společnosti Českomoravský beton, a.s., Baumit, spol. s r.o. a GEOSAN GROUP a.s., které se na soutěži podíleli nejen finančním příspěvkem, ale také připravili pro studenty a pedagogy zajímavé přednášky z oblasti stavebních materiálů.

 

rsc 2017 w1

 

rsc 2017 w1

 

rsc 2017 w1

 

Těšíme se na další ročník v roce 2018!