rsc22Minulý týden ve čtvrtek 30. 3. 2017 skončil 22. ročník soutěže „Rozpočtujeme s Callidou“. O průběhu první části soutěže určené pro vysoké školy jsme vás už informovali zde. Pro úplnost je potřeba ještě doplnit výsledky klání středoškolských studentů.

První kolo soutěže Rozpočtujeme s Callidou proběhlo v roce 1994 a od té doby probíhá v pravidelných ročnících až do dnešních dnů.

Komu je soutěž určena?

Soutěže se účastní střední průmyslové školy a vysoké školy stavební z celého území České republiky v kategoriích "SŠ" a "VŠ". Odborníci z firmy Callida každý rok připravují zadání, které studenti musí v časovém limitu zpracovat, od ocenění kompletního projektu a všech stavebních prací až po konkrétní výstupy. Navrhovaná řešení průběžně konzultují s profesionálními rozpočtáři a studenti tak mají možnost poznávat svůj vybraný obor v praxi.

Tato jednodenní soutěž je však i příležitostí pro pedagogy, kteří si mohou vyměnit své zkušenosti, rozšířit své znalosti a navázat spolupráci mezi školami.

Jaké jsou cíle soutěže?

Cílem soutěže "Rozpočtujeme s Callidou" je příprava studentů na reálné zakázce na jejich budoucí zaměstnání. Znalost systému euroCALC jim jejich práci usnadňuje a současně jim zvyšuje šance na získání perspektivní a zajímavé práce, kde zhodnotí své vědomosti a zkušenosti.


Oblíbenost a rostoucí kvalita soutěže nás zavazuje pokračovat v soutěži i v budoucích letech a věříme, že počet zúčastněných škol i nadále poroste.


Chcete se zúčastnit dalšího ročníku soutěže? Klikněte zde.