Připravili jsme pro vás další novinky a vylepšení v systému euroCALC (build 3.6.2.1681), které vám usnadní každodenní práci.

 

Zamčené položky poptávky

Pokud zpracováváte vícekolové poptávky, jistě oceníte tuto novou funkci. Představte si, že uchazeč o zakázku zašle svou nabídku. Pro vás budou ceny některých položek akceptovatelné a budete chtít, aby se v dalším kole ceny vybraných položek již neměnily. Proto je jednoduše „zamknete“ a tím znemožníte jejich úpravu. Díky novince Zamčené položky poptávky budete mít jistotu, že ceny zůstanou ve stejné výši jako v předchozím kole.


lock

 

Vkládání položky do objednávek podle třídicích kritérií

Od teď lze do objednávky vložit pouze část množství položky, kterou jste předem definovali podle třídících kritérií (objekt, kritérium limitky apod.). Takže už nemusíte vkládat celé množství položky vyskytující se v limitce, čímž ušetříte čas a získáte větší přehled.

lock

 

Nová šablona XC4

K dispozici je nová šablona XC4 ve verzi 2.7.

 

Věříme, že vám naše novinky přijdou vhod. Přejeme všem pohodové léto a ať vám i nadále euroCALC bez problémů slouží.

 

Podrobné výukové video pro uživatele >

 

ico_novinka

Zapracovali jsme na sobě, takže teď jsme výrazně rychlejší. Trasu z Excelu do zakázky nyní zvládáme v rekordním čase. Importování rozpočtu do systému euroCALC netrvá déle než několik desítek vteřin. Dalo by se říct, že běh na dlouhou trať jsme proměnili ve sprint, čímž získáváte výrazný náskok před svou konkurencí. Ale rychlost není vše. Zároveň celý přenos dat je podstatně jednodušší. Více >

Můžete velmi rychle načíst jakékoliv množství buněk, takže nemusíte přemýšlet nad jejich počtem. Kromě toho program také nově dokáže rozpoznat, co se na jakém řádku nachází – kde je záhlaví, kde třídící kritéria či kde je položka – a zrovna tak, co je v kterém sloupci. Rovněž si umí poradit s nezadanými kódy. Sám vyhodnotí i zpracuje duplicity a potvrdí vazbu na zakázku. Navíc při tvorbě rozpočtu nyní získáte větší jistotu a přehled. Pokud pracujete s více listy, tak si systém pamatuje za vás, jaký list jste naposledy importovali. Naše novinky vám zkrátka usnadní a zrychlí práci.

 

Změnový import: Řešte jen to, co je skutečně potřeba!

Jistě Vás potěší i další vylepšení!  Při načítaní změnového importu jste doposud museli porovnávat obsahy všech listů a hledat ty, ve kterých došlo ke změně. Nyní vám tato práce odpadá. Jestliže jsou některé listy rozpočtu úplně beze změny, tak je program sám rovnou spáruje a vy můžete věnovat ušetřený čas jiné, v tu chvíli důležitější činnosti.

 

ico_novinka

Zapomeňte na zdlouhavé a složité hledání. Tento proces jsme zjednodušili a podstatně zrychlili. Nově umí euroCALC v rozpočtu vyhledávat nejen podle absolutní shody kódu a katalogu položky, ale dokáže Vás navést na nejbližší podobnou položku. Důležité je najít, ne hledat!

Asistenti jsou nadstavbou oceňovacích podkladů a přináší nový způsob výběru položek pro ocenění stavebních prací. Bloky vybraných položek jsou uspořádány do stromu tak, aby odrážely pracovní postup při sestavování rozpočtu. Mezi bloky položek mohou být nastaveny vazby tak, aby se po dokončení práce na jednom bloku mohl nabídnout ke zpracování další související blok. Více >

Na úrovni stromu jsou pak jednotlivé rozpracované bloky označeny ikonami a je na uživateli, aby si následně určité bloky označoval jako hotové či ignorované.

asistent_3