Sdílení a posílání objemných souborů je něco, co v současném světě založeném na internetu uživatelé vyžadují. Pokud občas potřebujete odeslat fotografie svému známému, zpravidla postačí běžné uložistě jako je Úschovna, Ulož.to, WeTransfer, Google Disk, Dropbox či Webshare. Stačí, když soubory zabalíte do ZIPu, a odeslání nebo uložení na web je snadné.

 

Když nestačí jednoduše odeslat soubory

Zmiňovaná řešení jsou použitelná, ale nenabízí potřebné možnosti pokročilým uživatelům. Mezi ně patří i stavební a projekční firmy, které v rámci rozsáhlého týmu spolupracovníků vyžadují ukládání a online sdílení komplikované adresářové struktury plné dokumentů rozmanitých datových formátů. Často dokonce potřebují vybraným spolupracovníkům v týmu zpřístupnit jen určité soubory nebo složky.

Některé soubory (výkresy a dokumenty) projektant zpřístupňuje specialistům, subdodavatel následně svoji dokumentaci zasílá zpět zadavateli. Proces se může opakovat, dokud není dokumentace zcela vyladěná a bez chyb. Výsledné dokumenty potřebují další profese, ale každý má odlišné nároky na rozsah dat i metody spolupráce. V tomto případě běžná uložiště neposkytují žádnou výhodu a stejně jako v případě zasílání dokumentace emailem může spolupráce skončit fiaskem. Nepomůže ani ftp uložiště, protože to nereflektuje role uživatelů a nemá žádné pokročilé funkce.

 

 

strom web

Od svého vzniku v roce 1990 pracujeme na zkvalitňování produktového portfolia. V současnosti nabízíme partnerům ve stavebním oboru komplexní řešení určené pro všechny fáze stavební zakázky a různé profese ve stavebnictví. Začíná to u obchodníků a rozpočtářů, kteří vytváří cenové nabídky, následují přípraváři a stavbyvedoucí, kteří mají za úkol stavbu realizovat. Život stavby nekončí ani po jejím dokončení a předání. Výhodou celého řešení jsou nástroje pro management a controlling stavby. V tomto článku se zaměříme pouze na dílčí části řešení - konkrétně na stavební software.

 

kalkulacka

Na základě vyprojektovaného návrhu stavby je nezbytné před samotnou výstavbou odhadnout cenu stavby. U objemných projektů investor vytváří předběžný rozpočet s cílem co nejpřesněji odhadnout výši investice. Využívá k tomu profesionální rozpočtáře a nástroje, jako je například oceňovací systém euroCALC 3.

Běžný stavebník se často musí spokojit s jednodušším a méně nákladným řešením. Zpravidla využije pouze rady svých známých nebo projektanta. Přesnější výpočet pak provádí stavební firma, která se o zakázku uchází, formou cenové nabídky.

Nyní veřejnost může využít kalkulátor stavby, který na základě empiricky vypočtených rozpočtových ukazatelů spočítá hrubý odhad zděné stavby. Lze vypočítat cenu stavby rodinného domu, výrobního prostoru nebo rekreačního objektu. Používané rozpočtové ukazatele jsou zprůměrované hodnoty získané z větší množiny již realizovaných staveb. Nepostihuje konstrukční ani regionální specifika jednotlivých projektů a staveb, proto jsou výsledné hodnoty jen přibližné a orientační. Mohou však poskytnout základní představu o výsledné ceně stavby.

On-line kalkulátor stavby >

 

Jste nebo chcete být rozpočtář staveb a stavebních prací? Nevíte jaký program na rozpočty využít? Rozpočtový systém euroCALC sice zvládá extrémně náročné a rozsáhlé rozpočty staveb, ale samozřejmě si poradí i s jednoduššími projekty. Princip rozpočtování je totiž v zásadě vždy stejný, rozdíl je pouze v rozsahu a struktuře zpracovávaných dat. Pokud máte v úmyslu realizovat se jako rozpočtář i v budoucnu, vyplatí se používat rovnou rozpočtový program s dlouhodobou perspektivou rozvoje.